Πρεμιέρα Διαμαντάκου με ήττα

Παίξε στοίχημα με τη Nokibet.gr στη μεγαλύτερη ποδοσφαιρική γιορτή του πλανήτη! Πάρε bonus εγγραφής 100% ως 100€!

Νίκη 2-1 πέτυχε ο Λεβαδειακός κόντρα στον Πανιώνιο, στο ντεμπούτο του Διαμαντάκου με τα «κυανέρυθρα». Οι «κυανέρυθροι» κατάφεραν να πάρουν νωρίς το προβάδισμα με το γκολ του Αραβίδη που έκανε στο 5’ το 1-0 και έδωσε άλλη μορφή στον αγώνα.

Όσο περνούσε η ώρα, τόσο ισορροπούσε το ματς η φιλοξενούμενη ομάδα. Οι Βοιωτοί έδειξαν, σταδιακά, να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Έφτασαν στην ισοφάριση σε καθοριστικό σημείο με τον Ακόστα, ένα λεπτό πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44’).

Στο δεύτερο μέρος, οι αλλαγές που έκανε ο Γιώργος Παράσχος βοήθησαν κι άλλο τον Λεβαδειακό, την ώρα που ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος έριξε στον αγώνα και τον Δημήτρη Διαμαντάκο. Ο νεαρός επιθετικός που πήγε στο σύλλογο της Νέας Σμύρνης από τον Ολυμπιακό, με τη μορφή δανεισμού, ήταν κινητικός.

Όμως, πιο αποτελεσματικοί ήταν οι «πράσινοι» της Λιβαδειάς. Διότι στο 60ό λεπτό έφτασαν και πάλι στο γκολ. Σκόρερ ο Λισγάρας με κεφαλιά. Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε με 2-1, έλεγξε το ματς και πήρε μια σημαντική, φιλική, εκτός έδρας νίκη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ανέστης (55’ Γιαννακόπουλος), Σπυρόπουλος (70’ Μπούζας), Κούρος, Λαμπρόπουλος (45' Ανδράλας), Κουλουχέρης (55’ Αυλωνίτης), Ρόκας (55’ Γιαννούλης), Μενδρινός (55’ Σάμαρης), Μιλοβάνοβιτς (19’ Γουνδουλάκης),Κολοβός (45’ Διαμαντάκος), Αραβίδης (55’ Κούρντι), Οκόγιε (45’ Ντούνης).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Κυριακίδης (46’ Κασμερίδης), Μουλόπουλος (46’ Κοτίτσας), Γεωργίου (80’ Ζαννιάς), Κουτσόπουλος (46’ Λισγάρας), Μεντί (46’ Μανωλάς), Ζαουί (46’ Μίλγιεβιτς), Κόρμπος (46’ Ζησόπουλος), Μαχαίρας (70’ Νικολακάκης), Ακόστα (46’ Ζρεϊκ),Ροτζέριο (46’ Ναπολεόνι), Πόι (70’ Μπουντόπουλος).