Στα γήπεδα του Πειραιά
Στην Β’ κατηγορία υποβιβάστηκε ο Ατρόμητος Κερατσινίου. Αν και επικράτησε με 3-1 της ΑΕ Νέου Φαλήρου, δεν κατάφερε να παραμείνει στην Α’ Πειραιώς. Στο σωματείο του Κερατσινίου ήλπιζαν μέχρι την τελευταία στιγμή σε «στραβοπάτημα» του Αργοναύτη προκειμένου να σωθούν. Ωστόσο, δεν τους έγινε το χατίρι, αφού ο Αργοναύτης επικράτησε 2-0 του Ίκαρου Καλλιθέας και έμεινε αυτός στον δεύτερο όμιλο της Α’ κατηγορίας. Η Ελλάς Ποντίων φιλοξενείται σήμερα από τον Φαληρικό, ενώ η ΑΕ Αίγινας θα δώσει τη μάχη της απέναντι στον τρίτο της βαθμολογίας Μαύρο Αετό για να παραμείνει στην κατηγορία.
Αναλυτικά:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (29η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΕ Σαλαμίνας - Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2
Ερμής Κορυδαλλού - Ολυμπιακός Καμινίων 7-0
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/05
Μαύρος Αετός - Α.Ε. Αίγινας 13:15
Νίκη Ρέντη – Χαραυγή 14:45
Φαληρικός - Ελλάς Ποντίων 14:45
Θύελλα Μοσχάτου - Νέο Ικόνιο 17:00
Σαλαμινομάχοι - Νέοι Δραπετσώνας 17:00
* Ρεπό: Παννεαπολικός
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. (ΓΚΟΛ)
1 Ελλάς Ποντίων 76 26 (81-14)
----------------------------------------
2 Ερμής Κορυδαλλού 62 27 (78-36)
3 Μαύρος Αετός 56 26 (67-32)
4 Φαληρικός 41 26 (46-41)
5 Θύελλα Μοσχάτου 40 26 (45-27)
6 Νέοι Δραπετσώνας 39 26 (41-43)
7 Νέο Ικόνιο 36 26 (37-37)
8 Σαλαμινομάχοι 33 27 (40-50)
9 ΑΕ Σαλαμίνας 32 27 (40-41)
10 Νίκη Ρέντη 31 26 (38-58)
11 Χαραυγή 30 26 (36-38)
12 Παννεαπολικός 28 27 (38-51)
13 ΑΕ Αίγινας 28 26 (32-38)
-----------------------------------------
14 Αναγέννηση Μοσχάτου 25 27 (27-49)
15 Ολυμπιακός Καμινίων 1 27 (9-92)
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Αμπελακιακός - Αετός Κορυδαλλού 1-2
Αργοναύτης - Ικαρος Καλλιθέας 2-0
Ατρόμητος Κερατσινίου - ΑΕ Νέου Φαλήρου 3-1
Δόξα Πειραιά – Καραβάς 3-1
Περαμαϊκός – Αμφιάλη 2-4
Ολυμπιάδα - Εν. Απόλλων Ακράτητος 2-1
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/05
ΑΟ Καστέλλα - Νέοι Ευγενείας 14:45
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. (ΓΚΟΛ)
1 Ολυμπιάδα 63 26 (66-17)
------------------------------------------
2 Αετός Κορυδαλλού 56 26 (44-14)
3 Περαμαϊκός 44 26 (45-36)
4 Δόξα Πειραιά 44 26 (36-30)
5 Εν. Απόλλων Ακράτητος 38 26 (31-28)
6 Καραβάς 38 26 (31-34)
7 ΑΕ Νέου Φαλήρου 34 26 (31-26)
8 Ίκαρος Καλλιθέας 32 26 (40-44)
9 Νέοι Ευγενείας 32 25 (19-34)
10 ΑΟ Καστέλλα 31 25 (24-28)
11 Αργοναύτης 29 26 (27-48)
12 Αμπελακιακός 27 26 (35-40)
-------------------------------------------
13 Ατρόμητος Κερατσινίου 27 26 (37-43)
14 Αμφιάλη 12 26 (20-56)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 26ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
(ΚΥΡΙΑΚΗ 15/05)
Αχιλλέας Κορυδαλλού - Α.Ο. Χαλκηδών 11:00
Παντζιτζιφιακός Κάρπαθος - Προφήτης Ηλίας 11:00
Ηρακλής Πειραιά - Α.Σ. Δραπετσώνα 11:00
Πορφύρας - Α.Ο. Πειραιάς 14:45
Κένταυρος - Α.Ο.Κ. Φαλήρου 17:00
Σπίθα - Θύελλα Κορυδαλλού 17:00
Φοίνικας Αγ. Σοφίας – Οδηγήτρια 17:00
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ Β. ΑΓ. (ΓΚΟΛ)
1 Αχιλλέας Κορυδαλλού 61 25 (56-16)
2 Οδηγήτρια 58 25 (50-20)
-------------------------------------------
3 Θύελλα Κορυδαλλού 57 25 (60-25)
4 ΑΟΚ Φαλήρου 51 25 (64-29)
5 Φοίνικας Αγ. Σοφίας 47 25 (48-26)
6 ΑΟ Πειραιάς 28 25 (34-37)
7 Προφήτης Ηλίας 28 25 (24-29)
8 ΑΟ Χαλκηδών 28 25 (33-38)
9 Ηρακλής Πειραιά 26 25 (32-36)
10 Κένταυρος 26 25 (26-43)
11 Πορφύρας 25 25 (21-30)
12 Παντζιτζιφιακός Κάρπ. 23 25 (25-61)
--------------------------------------------
13 ΑΣ Δραπετσώνας 20 25 (27-57)
14 Σπίθα 10 25 (19-70)
* Ο Πορφύρας ξεκίνησε με -2 βαθμούς.
* Ο ΑΟ Πειραιάς έχει -3 βαθμούς λόγω τιμωρίας.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΣ Ποντίων - Ολυμπιακός Κερατσινίου 1-3
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/05
Ειρήνη 2005 – Πολυκράτης 11:00
Α.Ο. Αγίου Δημητρίου - Αστέρια Δραπετσώνας 17:00
Θησέας - Πανιώνιος Κερατσινίου 17:00
Α.Ο. Κορυδαλλού - Ελευθερία Μοσχάτου 17:00
Πανφαληρικός – Ήφαιστος 17:00
* Ρεπό: Πειραϊκή
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ Β. ΑΓ. (ΓΚΟΛ)
1 Ήφαιστος 46 23 (43-16)
2 Πανιώνιος Κερατσινίου 46 23 (37-22)
--------------------------------------------
3 ΑΟ Κορυδαλλού 46 23 (40-23)
4 Ολυμπιακός Κερατσινίου 44 24 (30-22)
5 Πειραϊκή 38 24 (35-26)
6 Ειρήνη 2005 35 23 (35-26)
7 ΑΟ Αγίου Δημητρίου 32 23 (41-36)
8 Πολυκράτης 29 23 (29-26)
9 Θησέας 28 23 (30-40)
10 Αστέρια Δραπετσώνας 24 23 (27-46)
11 Πανφαληρικός 23 23 (28-43)
---------------------------------------------
12 ΑΣ Ποντίων 16 24 (32-49)
13 Ελευθερία Μοσχάτου 8 23 (15-58)
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΟ Χατζηκυριάκειο - ΑΕ Νεάπολη 0-0
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/05
Α.Σ. Κωφών – Μιθριδάτης 11:00
Δάφνη Ταμπουρίων - Α.Π.Ο. Φίλαθλοι 11:00
Αρμενική - Δίας Κορυδαλλού 14:45
Κύπρος Κορυδαλλού - Αστέρας Κερατσινίου 14:45
Πυθαγόρας - Αστέρας Νικαίας 15:00
* Ρεπό: Άνω Νεάπολη
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ Β. ΑΓ. (ΓΚΟΛ)
1 Πυθαγόρας 57 23 (53-14)
2 Δίας Κορυδαλλού 53 23 (59-23)
3 Αστέρας Νικαίας 51 23 (64-28)
4 Μιθριδάτης 47 23 (70-21)
----------------------------------------------
5 Άνω Νεάπολη 42 24 (62-41)
6 ΑΕ Νεάπολη 37 24 (40-31)
7 Χατζηκυριάκειο 36 24 (35-32)
8 Κύπρος Κορυδαλλού 30 23 (44-43)
9 ΑΠΟ Φίλαθλοι 16 23 (33-60)
10 Δάφνη Ταμπουρίων 13 23 (25-65)
11 Αρμενική 13 23 (22-78)
12 ΑΣ Κωφών 8 23 (27-67)
13 Αστέρας Κερατσινίου 5 23 (22-53)
* Η Δάφνη Ταμπουρίων έχει έναν μηδενισμό.
* Ο Αστέρας Κερατσινίου έχει -13 βαθμούς λόγω τιμωρίας.
* Ο ΑΣ Κωφών έχει -3 βαθμούς λόγω τιμωρίας.