Πεντάρα οι Εφηβοι

Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018 - 17:30

Με τον Αλέξανδρο Γεωργαντή να πετυχαίνει τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και παίζοντας κατά διαστήματα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, οι Εφηβοι του Ολυμπιακού διέλυσαν με 5-0 τον Πλατανιά στην Κρήτη και ξεκίνησαν με εντυπωσιακό τρόπο τις υποχρεώσεις του στο 2018.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί στον αγώνα της 16ης αγωνιστικής και προηγήθηκαν μόλις στο 15ο λεπτό με γκολ του Φέκκα. Τρία λεπτά αργότερα ο Μπουλάρι έκανε το 2-0 και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη του Θρύλου. Στο δεύτερο μέρος ανέλαβε δράση ο Γεωργαντής, ο οποίος σκόραρε στο 58’ στο 85’ και στο 90’, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Καραργύρης, Δολαψάκης, Μαρτίνης (65' Νικόλης), Μποσκουϊδης, Γκοτζαμανίδης (65' Τασιάς), Γλυνός (60' Ράμα), Τσέργας, Μουγιός, Φέκκας (76' Τσαγκαλίδης), Μπουλάρι (60' Μπόνιος), Γεωργαντής.

Νίκησε, παρά το κυνήγι...

Παρά το κυνήγι από τη διαιτησία, καθώς ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες, ενώ δεν του δόθηκαν δύο πέναλτι, επικράτησε της Λαμίας με 2-1 και μείωσε την απόστασή του από τον ΠΑΟ.