Νίκη για την Κ14

Κυριακή, 14 Οκτωβρίου 2018 - 02:44

Μία ακόμα νίκη πέτυχε η ομάδα Κ14 του Ολυμπιακού για τη 2η αγωνιστική του Attica Cup. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν το Σάββατο με 2-1 τον Γ.Σ. Πανιώνιο. Σε ένα ματς που όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι και με τα δύο γκολ που σημείωσε στο συγκεκριμένο διάστημα ο Δρόσος απέκτησαν προβάδισμα δύο γκολ. Στο τελευταίο λεπτό του ματς οι φιλοξενούμενοι μείωσαν για το τελικό 2-1.

Η ομάδα Κ14 του Ολυμπιακού ξεκίνησε το ματς με τους Αρβανίτη, Νίνο, Χατζηανόγλου, Καραμπάγια, Χουρδάκη, Παπαδόπουλο, Σταράκη, Φουστέρη, Αθανασίου, Διαμαντόπουλο, Τουλγέρογλου, ενώ έπαιξαν ακόμα οι Δρόσος, Ρουμελιώτης, Μουζακίτης, Συρίγος, Παρασκευάς, Γκλέτσος, Δόριζας, Μπουμπουλίμας, Βασιλάκος.

Ο Έλληνας προπονητής επέστρεψε στην τεχνική ηγεσία της Κ17 του Ολυμπιακού, στο ματς με τον Πανιώνιο.

Το σεμινάριο των Σχολών του Ολυμπιακού (pics)

Η 8η χρονιά που διεξάγεται, με μεγάλη επιτυχία. Το «παρών» δίνουν 190 προπονητές από Ελλάδα και εξωτερικό. Το Σάββατο «φιλοξενήθηκε» στο «Γ. Καραϊσκάκης», την Κυριακή θα συνεχιστεί στο Ρέντη.

Έχασε μια ακόμα ευκαιρία

Η Κ15 του Ολυμπιακού ήταν καλύτερη στην έδρα του Ατρόμητου, αλλά δεν πήρε τη νίκη (1-1) στις λεπτομέρειες.