Διεκόπη το ματς των Εφήβων λόγω έντονης βροχόπτωσης

Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2018 - 14:24
Αρθρογράφος: Δημήτρης Κρούσκος
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΡΟΥΣΚΟΣ

Μόνο ένα ημίχρονο παίχτηκε στο γήπεδο των Εφήβων του Απόλλωνα Σμύρνης κόντρα στην Κ17 του Ολυμπιακού.

Το ματς διεκόπη στην ανάπαυλα της αναμέτρησης, με τον διαιτητή του αγώνα να παίρνει αυτή την απόφαση για ακαταλληλότητα του αγωνιστικού χώρου λόγω έντονης βροχόπτωσης.

Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Μαυρογενίδη, πάντως είχαν προλάβει παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες να κάνουν τη δουλειά τους από το πρώτο ημίχρονο, θέτοντας πολύ ισχυρές βάσεις για ακόμη μία νίκη, αφού προηγούνται στο σκορ με 4-1. Υπενθυμίζουμε, ότι ο Θρύλος βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου του, έχοντας το απόλυτο νικών στη φετινή σεζόν.

Τα γκολ για τους «ερυθρόλευκους» σημείωσαν οι Παπαδόπουλος, Αρσενίδης, ενώ 2 τέρματα σημείωσε ο Σουρλής.

Πλέον, αναμένεται να οριστεί από τη διοργανώτρια αρχή η ημερομηνία και ώρα του 2ου μέρους της αναμέτρησης, το οποίο αναμένεται να διεξαχθεί μέσα στην επόμενη εβδομάδα κατά τις απογευματινές ώρες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Τσάβος, Παπαδόπουλος , Ασλάνιδης, Κεραμίδας, Μούκα, Γεωργακόπουλος, Ντότης, Λιάτσος, Αρσενίδης, Σουρλής.

Ο 17χρονος επιθετικός της Ακαδημίας του Ολυμπιακού πέτυχε γκολ με την εθνική Νέων της Αλβανίας.

Πανηγυρική πρωτιά!

Ιδανικό φινάλε στον προκριματικό όμιλο για την εθνική Κ19 που νίκησε 3-0 την Βουλγαρία.

Ερυθρόλευκο «εξπρές»

Η ομάδα Κ17 αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Απόλλωνα (18/11, 11:00) με στόχο το «9 στα 9» στο πρωτάθλημα.

Μπαλάρα και τεσσάρα!

Τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για την Κ15 του Ολυμπιακού, 4-1 στην Κρήτη την αντίστοιχη του ΟΦΗ.