Δεν τα κατάφεραν οι Έφηβοι

Σάββατο, 22 Δεκεμβρίου 2018 - 18:58

Ήττα 2-1 στα τελευταία λεπτά για την ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού στο εκτός έδρας ματς με τον Πανιώνιο, για την 15η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος στη Σούπερ Λίγκα. Ένα ματς αμφίρροπο στο μεγαλύτερο διάστημα του, με συναρπαστικό φινάλε, καθώς όλα τα γκολ μπήκαν από το 80ό λεπτό και μετά.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 80' με τον Ζάχι να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι, ενώ ο ίδιος στο 85' έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του (2-0). Οι «ερυθρόλευκοι» το μόνο που πέτυχαν ήταν να σκοράρουν στο τέλος, στο 90ό λεπτό με τον Γούλα, αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι περισσότερο από το ματς.

Πανιώνιος Κ17: Παχατούρας, Β. Γρηγοριάδης, Τσαπατσάρης, Π. Γρηγοριάδης, Ζάχι, Κουτσάκης, Κούτρας, Νίνο, Μπαρμπαλιάς, Χαϊκάλης, Παπαδόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Μυτακίδης, Ρεσούλι, Μπασλάρι, Μυραφιόρι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ17: Τζολάκης, Φρέρης, Κεραμίδας, Τιμολέων, Ασλανίδης, Γούλας, Ντόι, Αρσενίδης, Σταμούλης, Λιάτσος, Κατσαβάκης, ενώ χρησιμοποιήθηκαν και οι Κίτσος, Παπαδόπουλος, Συρμής, Κασέμι.