Ξεκίνησε με τεσσάρα η Κ15 του Θρύλου!

Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2019 - 17:21

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η Κ15 του Ολυμπιακού.

Οι Παίδες του Θρύλου επικράτησαν με 4-1 του ΟΦΗ στην Κρήτη, πραγματοποιώντας ιδανική πρεμιέρα για τη φετινή σεζόν.

Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Τοπολιάτη ήταν καταιγιστικοί και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους, σημειώνοντας και τα 4 τέρματα τους στο πρώτο ημίχρονο.

Αρχικά, στο 23’ ο Διαμαντόπουλος με προβολή «άνοιξε» το σκορ ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Ρούτσι ευστόχησε από τη λευκή βούλα για το 0-2. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Μαυρόπουλος νίκησε με σουτ εκτός περιοχής τον Χαλκιαδάκη για το 0-3 ενώ το απίστευτο «ερυθρόλευκο» δεκάλεπτο, ολοκληρώθηκε με το 0-4 δια ποδός Μοίρα στο 33’! Οι Κρητικοί μείωσαν απλά με τον Κλάδο στο 55’.

Να σημειωθεί, ότι το ματς με τον ΟΦΗ έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, με την 1η αγωνιστική κόντρα στον Ατρόμητο να έχει αναβληθεί, λόγω της συμμετοχής του Ολυμπιακού στο International Tournament της Premier League.