ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19 - Μπάγερν Μονάχου Κ19 0-4 (Τελικό)

Τρίτη, 22 Οκτωβρίου 2019 - 16:54

Δεν έχει «υποχρεώσεις» μόνο η πρώτη ομάδα του Ολυμπιακού απόψε (22/10, 22:00), αλλά και αυτή των Νέων.

Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται την Μπάγερν Μονάχου στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, για την τρίτη αγωνιστική του UEFA Youth League. Το ματς θα ξεκινήσει στις 17:00 και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Cosmote Sport 2 HD.

Παρακολουθήστε, σε live ενημέρωση, την εξέλιξη της αναμέτρησης.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση.

15' Χωρίς τη μεγάλη φάση μέχρι στιγμής το παιχνίδι.

18' Κίτρινη κάρτα στον Τζολάκη.

23' Μίνι διακοπή στο ματς, προκειμένου να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

33' Ισορροπημένο το ματς μέχρι στιγμής στο Ρέντη.

35' Γκολ για την Μπάγερν... Ο Ζίρσκι έπιασε πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Τζολάκη.

40' Δοκάρι για την Μπάγερν με τον Τίλμαν, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ των Γερμανών.

41' Εντυπωσιακή απόκρουση του Τζολάκη σε εξαιρετικό σουτ από τον Ρέιν.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο... Ο Ολυμπιακός δεν είχε απειληθεί για περίπου 30 λεπτά, ωστόσο, στη συνέχεια οι Γερμανοί ανέβασαν ρυθμούς και προηγούνται με 1-0 στο τέλος του πρώτου μέρους.

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Μποσκουΐδης, εκτός ο Νικόλης.

46' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης.

46' Γκολ για την Μπάγερν. Ο Γκίτερ βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και με δυνατό σουτ «έγραψε» το 2-0 για τους Γερμανούς.

48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να σκοράρει, με τον Μπουλάρι να πιέζει ασφυκτικά τους αμυντικούς της Μπάγερν, οι οποίοι λίγο έλειψε να στείλουν την μπάλα στο βάθος της δικής τους εστίας.

49' Τεράστια ευκαιρία με τον Μπουλάρι, ο οποίος από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σνέλερ.

51' Νέο γκολ για την Μπάγερν με τον Ζίρκζι, ο οποίος σημειώνει με ωραίο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού το 2ο προσωπικό του τέρμα, κάνοντας το 3-0 στο ματς.

59' Μεγάλη ευκαιρία με τον Σουρλή, η κεφαλιά του οποίου πέρασε ελάχιστα άουτ.

60' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Βοΐλης και Αρσενίδης, εκτός οι Μπουλάρι και Κατσαβάκης.

62' Σουτ του Νεοφυτίδη, μπλοκάρει ο Σνέλερ.

70' Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

71' Δοκάρι για την Μπάγερν. Ο Κούνι προσπέρασε και τον Τζολάκη, το σουτ του όμως κατέληξε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των Πειραιωτών.

73' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Μοσάντλ παίρνει τη θέση του Τίλμαν στον αγωνιστικό χώρο.

74' Κίτρινη κάρτα στον Αρσενίδη.

74' Γκολ για την Μπάγερν... Ο Ζίρκζι σκόραρε και πάλι, κάνοντας χατ-τρικ και «γράφοντας» το 4-0.

80' Διπλή αλλαγή για την Μπάγερν. Εκτός οι Κούνι και Γκίτερ, μέσα οι Γιόχανσον και Άντερσον.

81' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Σουρλής αφήνει τη θέση του στον Τσέλιο.

86' Διακοπή στο ματς... Υπήρξε ένταση στις εξέδρες του Ρέντη.

Θα συνεχιστεί ο αγώνας...

Οι δύο ομάδες αποφάσισαν να μην αγωνιστούν κανονικά, κάνοντας πάσες στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου.

Τέλος στο ματς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μπέλιτς, Μαρτίνης, Νικόλης, Νεοφυτίδης, Κατσαβάκης, Σουρλής, Φέκκας, Μπουλάρι.

Μπάγερν Μονάχου: Σνέλερ, Κελ, Αρέι-Εμπί, Ντανίλιουτς, Στίλερ, Ρέιν, Τίλμαν, Γκίτερ, Γουέιντνερ, Κούνι, Ζίρκζι.

Δείτε και το live streaming του ματς:

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα...

Στο Ρέντη ο Νικοπολίδης...

Ο Έλληνας τεχνικός, ο οποίος βρίσκεται σε συζητήσεις το τελευταίο διάστημα με τους «ερυθρόλευκους» για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας Νέων του Θρύλου, παρακολουθεί την αναμέτρηση της Κ19 του Ολυμπιακού κόντρα στην αντίστοιχη της Μπάγερν Μονάχου.

«Πλήρωσε» τα πολλά λάθη στην άμυνα…

Η Κ19 του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα με 4-0 από την αντίστοιχη της Μπάγερν Μονάχου για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Youth League. Διακοπή λόγω έντασης στο τέλος του ματς...