Πεντάρα για την Κ17 στην αρχή της νέας χρονιάς!

Τρίτη, 7 Ιανουαρίου 2020 - 20:39

Μεγάλη νίκη για την Κ17 του Ολυμπιακού, η οποία στο πρώτο της ματς, μέσα στο 2020, έριξε… πεντάρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, εκτός έδρας! Στην εμβόλιμη αγωνιστική, η οποία διεξήχθη σήμερα ο Ολυμπιακός ήταν… ισοπεδωτικός!

Ο Συρμής με χατ τρικ, διαμόρφωσε το 0-3 μετά τα γκολ του στα λεπτά 9’, 40’ και 65’,για να ακολουθήσει το 0-4 από τον Παπακωνσταντίνου στο 80ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής λίγο μετά, για να γράψει το τελικό 1-5 ο Φρέρης στο 90’.

Ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην πρώτη θέση έπειτα από 15 αγώνες, αυξάνοντας τη διαφορά του από τον δεύτερο Αστέρα Τρίπολης στους 4 βαθμούς (35-31) έχοντας βέβαια παιχνίδι περισσότερο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γραμματικάκης, Φρέρης, Κατσογιάννης, Δούμας, Λιοφάγος, Ντόη (75’ Παπακωνσταντίνου), Πάστρας (56’ Κασέμι), Συρμής (75’ Χρήστου), Σπυριδάκης (65’ Κουτσογούλας), Χρονακόπουλος, Σταμούλης (65’ Ποιμενίδης).