Άνετη νίκη για την Κ17 του Ολυμπιακού

Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2020 - 20:58

Με ευκολία «πέρασε» από την έδρα του ΟΦΗ ο Ολυμπιακός, νικώντας με το ευρύ 4-1. Ο Κουτσογούλας στο 8ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό και ο Σταυρόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας στο 36ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε στην ίδια καλή απόδοση και πέτυχε τρίτο γκολ με τον Φλώκο στο 59ο λεπτό. Το τέταρτο τέρμα των «ερυθρόλευκων» πέτυχε ο Γεωργίου να στο 88ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4. Οι Κρητικοί είχαν μείωσαν με τον Θεοδωσουλάκη στο 80ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (75’ Βλασσόπουλος), Χρήστου, Κουτσογούλας (70’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (75’ Γεωργίου), Πάνου (70’ Σταράκης), Φλώκος (53’ Αρσενίδης).