Ολυμπιακός: Σάρωσαν οι Παίδες

Σάββατο, 2 Οκτωβρίου 2021 - 19:10

Πρεμιέρα με εμφατική νίκη πραγματοποίησαν οι Παίδες του Ολυμπιακού που νίκησαν 6-0 τον ΟΦΗ στο πρώτο παιχνίδι. Οι παίκτες του Τάσου Πάντου μπήκαν εξαιρετικά στη σεζόν ξεπερνώντας με ευκολία το πρώτο εμπόδιο του «μαραθωνίου».

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το ματς και μόλις στο 4’ ο Δαρβίρας έκανε το 1-0. Κωστούλας (12’) και Κτενάς (15’) έφεραν γρήγορα το δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον πρώτο να πετυχαίνει κι άλλο τέρμα στο 30’ για το 4-0 του ημιχρόνου.

Ο Κωστούλας πέτυχε χατ τρικ στο 57’ ενώ το τελικό 6-0 για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε ο Καρακώστας στο 67ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Τάσος Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης (50’Καρακώστας), Κτενάς (50’ Μιχαηλίδης), Πλης (58’ Τζερεβελάκης), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Ζουριδάκης (62’ Φράγκος).