«Γλέντησαν» τον Παναθηναϊκό οι Παίδες του Ολυμπιακού, με τρίμπαλο!

Σάββατο, 30 Οκτωβρίου 2021 - 15:31

Επιβλητικός ο Ολυμπιακός Κ15, επικράτησε 3-0 του Παναθηναϊκού για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ και ανέβηκε στην πρώτη θέση. Εικόνα ανωτερότητας για την ομάδα του Τάσου Πάντου που απέδωσε εξαιρετικά, χάνοντας πολλές ευκαιρίες για παραπάνω τέρματα.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν με μεγάλη όρεξη στο χορτάρι και πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα είχαν πετύχει και τα τρία γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 12’ ο Δαρβίρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Ζουριδάκης έκλεψε την μπάλα και τελείωσε ιδανικά τη φάση για το 2-0!

Το τελικό 3-0 ήρθε στο 27’ και πάλι από τον Δαρβίρα που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σκουρόπουλου. Οι ευκαιρίες δεν έλειψαν ούτε στο δεύτερο 40λεπτο με τον Γεωργακόπουλο να κρατάει το «καθαρό» σκορ, αποκρούοντας πέναλτι των «πρασίνων» στο 80’.

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε έτσι στους 12 βαθμούς και έπιασε στην πρώτη θέση τον ΠΑΟΚ που έχει αγώνα λιγότερο.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας (41’ Φίλης), Κτενάς (55’ Οσάφι), Πλης (72’ Τζερεβελάκης), Κωστούλας (70’ Μιχαηλίδης), Δαρβίρας (70’ Ρουμελιώτης), Ζουριδάκης.