Στο 1-1 με ΟΦΗ η Κ19

Σάββατο, 4 Δεκεμβρίου 2021 - 19:46

Στο 1-1 με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο για τη 12η αγωνιστική της Super League Κ19 έμειναν οι Νέοι του Ολυμπιακού.

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου έμεινε από τα πρώτα λεπτά πίσω στο σκορ και ισοφάρισε χάρη σε γκολ του Νικόλη στο 24’. Πίεσε για ένα δεύτερο γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε.

Το ντεμπούτο του με την Κ19 πραγματοποίησε στο 75ο λεπτό ο Χρήστος Μουζακίτης, γεννημένος στις 25/12/2006.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φρέρης, Νικόλης (75’ Γιαννούλης), Χριστοφιλόπουλος (64’ Πατήρας), Ρέτσος, Χρήστου, Σπυριδάκης, Κασέμι, Χαϊκάλης (75’ Μουζακίτης), Κουτσογούλας, Παπαδάκος (55’ Ιμπαγάσα).

Ένα ποδόσφαιρο… διαφορετικό! (photos)

Σύμπραξη έξι διαφορετικών σχολών για το ξεχωριστό τουρνουά football3 και μήνυμα κοινωνικής ευαισθητοποίησης μέσω της καμπάνιας «Μία μπάλα για όλους».