Ολυμπιακός | Παίδες: Έβαλαν 6 γκολ στον Άρη!

Σάββατο, 4 Δεκεμβρίου 2021 - 22:43

Εντυπωσιακή νίκη με 6-1 επί του Άρη πήρε η Κ15 του Ολυμπιακού σε παιχνίδι της 9η αγωνιστικής που έγινε στον Κορυδαλλό. Οι παίκτες του Τάσου Πάντου κυριάρχησαν και πήραν μία σπουδαία νίκη.

Ο Θρύλος προηγήθηκε με τον Κωστούλα στο 24’ μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Δαρβίρα. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 2-0 μετά την ασίστ του Σκουρόπουλου και το τέρμα του Δαρβίρα στο 38’.

Ο Κωστούλας «κρέμασε» από το κέντρο τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 46’ για το 3-0, σκοράροντας ένα απίθανο γκολ. Ένα λεπτό μετά ήρθε το 4-0 από το δεύτερο τέρμα του Δαρβίρα που εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Σουλανιάκου.

Ο Άρης μείωσε στο 67’ με πέναλτι ωστόσο ο Ολυμπιακός είχε κι άλλα γκολ, φτάνοντας στο τελικό 6-1 με τους Δαρβίρα (χατ τρικ, 71’) και Σουλανιάκου (73’).

Οι «ερυθρόλευκοι» ανέβηκαν έτσι στους 21 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, τρεις πόντους πίσω από τον ΠΑΟΚ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος (60’ Ρουμελιώτης), Γιωτόπουλος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας (63’ Μιχαηλίδης), Κτενάς (52’ Οσάφι), Τζώρτζης, Κωστούλας (60’ Φίλης), Δαρβίρας, Ζουριδάκης (63’ Πλης).