Πλησίασε την κορυφή με «3άρα»

Κυριακή, 19 Δεκεμβρίου 2021 - 19:21

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η Κ15 του Θρύλου, η οποία επικράτησε με 3-1 του Ατρομήτου, για την 11η αγωνιστική της Super League. Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό, όμως κατάφερε να πετύχει μια μεγάλη ανατροπή, η οποία άρχισε με τέρμα του Ζουριδάκη λίγο πριν το ημίχρονο, μετά από ασίστ του Κωστούλα.

Ο Ολυμπιακός, 7 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους πήρε προβάδισμα με γκολ του Σκουρόπουλου, με τον Κωστούλα να κάνει την δεύτερη ασίστ του στο παιχνίδι, ενώ στο 56ο λεπτό, από δημιουργός έγινε εκτελεστής και έκανε το 3-1 για την ομάδα του Τάσου Πάντου.

Ο Ολυμπιακός πλησίασε στους τρεις βαθμούς τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, έχοντας 24, την ώρα που οι Θεσσαλονικείς έχουν 27.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γιωτόπουλος (71’ Γκόγκος), Σουλανιάκου (41’ Θεοδωρίδης), Καρκατσάλης, Καρακώστας, Οσάφι (71’ Κτενάς), Πλης, Κωστούλας (63’ Φίλης), Δαρβίρας (63’ Τζώρτζης), Ζουριδάκης.