Σαρωτικοί οι Έφηβοι

Σάββατο, 29 Οκτωβρίου 2022 - 19:20

Εύκολη νίκη με 6-0 απέναντι στον ΟΦΗ σημείωσαν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού, για την έκτη διαδοχική επιτυχία τους στο πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 11’, όταν μετά από ασίστ του Σούφκα, ο Δαρβίρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δύο λεπτά μετά ο Δαρβίρας έκανε το 2-0 από ασίστ του Λιατσικούρα.

Στο 25′ ο Ολυμπιακός με τον Σούφκα έκανε το 3-0 και τελείωσε την υπόθεση νίκη, ενώ πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα με τον Δρίκο στο 31′ και τον Δαρβίρα στο 33′, ο οποίος πέτυχε χατ – τρικ και ήταν και ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη κατάφερε να σκοράρει ακόμα ένα γκολ, αυτή τη φορά με τον Λίγδα, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Μάκρης (46′ Γεωργακόπουλος), Σκουρόπουλος, Παυλάκης, Σουλανιάκου (60′ Ζουριδάκης), Παναγάκος, Μανιός, Λίγδας, Λιατσικούρας (35′ Κτένας), Σούφκα (60′ Καρκατσάλης), Δαρβίρας (35′ Πλης), Δρίκος.