Ήττα της Κ15

Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2022 - 17:27

Την ήττα με 1-0 από την ΑΕΚ γνώρισαν οι Παίδες του Ολυμπιακού εκτός έδρας σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Οι «ερυθρόλευκοι», μπήκαν δυνατά στον αγώνα και είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο 7ο λεπτό, όταν ο Μιχαηλίδης αστόχησε από πλεονεκτική θέση. Το γκολ για την ΑΕΚ ήρθε κόντρα στη ροή του αγώνα. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Παπαδημητρίου επιχείρησε ένα μακρινό σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Χριστοδουλόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πίεσε, προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς αλλά έχασε μεγάλες ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Τρικαλιώτη στο 73’.

Επόμενος αγώνας για την Κ15 του Ολυμπιακού, είναι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας.

ΑΕΚ (Φ. Παπαπαναγής): Μωυσίδης, Λιγάτος, Γεωργίου (Σαββίδης) Δελαπόρτας, Στούμπος, Μαρτόπουλος, Μάνος, Λάμπρου (Στεφανίδης) Παπαδημητρίου (Νίτσος) Φασφαλής (Αγκαλίου) Τσουραμάνης (Μανώλης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος): Χριστοδουλόπουλος, Σιώζος, Βριώνης (Μπάντης), Μπάνος, Νουχάι, Λάνα, Κάπελας, Κότσαλος (Μουγγός), Τρικαλιώτης, Καμάς (Ξανθόπουλος), Μιχαηλίδης.