«Πάτησαν» τον Παναθηναϊκό οι Νέοι!

Κυριακή, 26 Φεβρουαρίου 2023 - 16:20

Νίκη-άνοδο στην κορυφή πανηγύρισε ο Ολυμπιακός Κ19 επί του Παναθηναϊκού Κ19, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λιγκ! Με έξι στροφές να απομένουν για το φινάλε, ο Θρύλος νίκησε 2-1 τον «αιώνιο» αντίπαλο και κατάφερε να ξεπεράσει την Κ19 του ΠΑΟΚ, με +1 και να πατήσει κορυφή!

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.

Το ματς διεξήχθη στο Ρέντη και ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 0-1, από το πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε ο Νταμπίζας, ενώ στο 85' ο Χαραλαμπόγλου έφερε το ματς στα ίσα. Στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης έβαλε σε θέση οδηγού τον Θρύλο και χάρισε τη νίκη!

Οι αρχικές ενδεκάδες:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Παπαδούδης, Φρέρης, Ρέτσος, Κωστούλας, Καλογερόπουλος, Τσέλα, Κουτσογούλας, Μουζακίτης, Προκοπίου, Σταυρόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παναγάκος, Τσεβάς, Παυλάκης, Προδρομίτης, Κατρής, Λιατίφης, Κυριόπουλος, Συμεωνίδης, Νταμπίζας, Καλοσκάμης, Βολάκης.