Θρύλος εφτά αστέρων

Κυριακή, 6 Μαΐου 2012 - 23:04

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βουτσιώτη, ο οποίος είχε 3 ασίστ, ένα γκολ και ένα δοκάρι, ο Ολυμπιακός σκόρπισε στους... εφτά ανέμους τον Λεβαδειακό.

Οι έφηβοι του Θρύλου μετά απ' αυτή την επικράτηση πανηύρισαν την πρώτη θέση στο Νότιο όμιλο και την πρόκριση στο Final 4.

To... χορό των τερμάτων άνοιξε στο 5' ο Γαρεφαλάκης, ενώ στο 19' ο Βουτσιώτης έκανε το 2-0.

Ο Σωτηράκος στο 24' τριπλασίασε τα τέρματα για τον Θρύλο, ενώ στο 36' ο Πασαλίδης έκανε το 4-0. Στο 41' ο Λιάτσης έγραψε το 5-0, ενώ στο 63' ο Ξανθόπουλος διεύρυνε τον δείκτη του σκορ στο 6-0. Το τελικό 7-0 έκανε ο Μίτκας στο 88'.

Το live του αγώνα:

1' Έναρξη του αγώνα

5' Γκοοολλλ για τον Ολυμπιακό. Ο Βουτσιώτης έκανε την κάθετη στον Γαρεφελάκη, ο οποίος βγήκε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο πορτιέρο και έγραψε το 1-0 για τον Θρύλο.

19' Γκοοολλλ για τον Ολυμπιακό. Ο Βουτσιώτης με πέναλτι έκανε το 2-0.

24' Γκοοολλλ για τον Ολυμπιακό. Πάσα του Βουτσιώτη στον Σωτηράκο, ο οποίος με πλασέ έκανε το 3-0.

36' Γκοοολλλ για τον Ολυμπιακό. Πάσα με το τακούνι του Βουτσιώτη στον Πασαλίδη, ο οποίος με σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 4-0.

41' Γκοοολλλ για τον Ολυμπιακό. Ο Λιάτσης έκανε το 5-0 με πλασέ.

42' Ο Βουτσιώτης είχε δοκάρι.

45' Τέλος ημιχρόνου.

46' Έναρξη β' μέρους.

63' Γκοοολλλ για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ποτουρίδη, κεφαλιά του Ξανθόπουλου και 6-0.

88' Γκοοολλλ για τον Ολυμπιακό. Ο Μίτκας σε τετ-α-τετ νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο και έκανε το 7-0.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Μάνης, Σωτηράκος, Παπασάββας, Μπαντούνας, Γκούτσιος (51' Γενιτσαρίδης), Πασαλίδης (51' Ποτουρίδης), Πασχάλης (62' Μίκτας), Λιάτσι, Καλέργης, Βουτσιώτης, Γαρεφαλάκης (62' Ξανθόπουλος).

Στην Εθνική ομάδα Παίδων ενσωματώθηκε από τον Παχατουρίδη, ο Νίκος Βέργος του Ολυμπιακού.

Με ΠΑΟΚ οι Έφηβοι

Τον δικέφαλο του Βορρά θα αντιμετωπίσουν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού στον ημιτελικό του Final 4 της Superleague Κ17...

«Διπλό» οι Νέοι

Τη νίκη με σκορ 3-0, πήραν οι Νέοι του Ολυμπιακού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Δόξα Δράμας...