Σταμάτησαν στα εννέα!

Δευτέρα, 23 Μαρτίου 2015 - 15:10

Καταιγιστικοί ήταν οι Νέοι της ομάδας του Ολυμπιακού στον αγώνα με την Κέρκυρα. Σταμάτησαν τελικά στα εννέα γκολ, επικρατώντας με 9-0, αλλά αυτό που αξίζει να αναφερθεί, είναι πως αν δεν κατέβαζαν ταχύτητα, δεν αποκλείεται να έφταναν ακόμα και τα 15 γκολ.

Από το 16' έως το 36' στο πρώτο μέρος σημείωσαν επτά και από εκεί και πέρα, σεβάστηκαν όσο μπορούσαν τον αδύναμο αντίπαλό τους, για να σημειώσουν ακόμα δύο γκολ στο Β' μέρος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Βέργος που σημείωσε τέσσερα γκολ και τον ακολούθησαν με δύο ο Μανθάτης και με ένα οι Λάτσι, Ιγνατίδης και Χαντζάρας.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας και μπορεί να έχει αγώνες λιγότερους, αλλά ακόμα κι έτσι δείχνει ότι μπορεί να κρατηθεί τόσο ψηλά.

Η εξέλιξη του αγώνα

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

90' Τελικό σκορ. Ολυμπιακός-Κέρκυρα 9-0.

83' ΓΚΟΛ! 9-0 για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Χαντζάρα μέσα από την περιοχή και 9-0 για τον Ολυμπιακό.

59' ΓΚΟΛ! 8-0 για τον Ολυμπιακό. Τούτη τη φορά ήταν η σειρά του Ιγνατίδη να σκοράρει και το έκανε μετά από πάσα του Χαντζάρα.

53' Ο Χαντζάρας πήρε τη θέση του Μεγαρίτη.

46' Το δεύτερο μέρος άρχισε.

46' Τη θέση του Σάλιακα πήρε ο Κασαπίδης.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' Τέλος Α΄μέρους. Ολυμπιακός-Κέρκυρα 7-0.

37' Τη θέση του Λάτσι πήρε ο Μακροστέργιος.

36' ΓΚΟΛ! 7-0 για τον Ολυμπιακό. Στα επτά γκολ ο Θρύλος με τον Βέργο.

35' ΓΚΟΛ! 6-0 για τον Ολυμπιακό. Ο Μανθάτης κάνει το 6-0 για τους Πειραιώτες.

33'ΓΚΟΛ! 5-0 για τον Ολυμπιακό. Τετ-α-τετ του Βέργου και ο Θρύλος αυξάνει τον δείκτη του σκορ.

26' ΓΚΟΛ! 4-0 για τον Ολυμπιακό. Ασταμάτητος ο Θρύλος, κάνει το 4-0 μετά από σέντρα του Ιγνατίδη από τα δεξιά και σουτ του Μανθάτη.

24' ΓΚΟΛ! 3-0 για τον Ολυμπιακό. Ο Σάλιακας εκτέλεσε κόρνερ και με προβολή ο Βέργος κάνει το 3-0.

18' ΓΚΟΛ! 2-0 για τον Ολυμπιακό. Ο Ρέτζης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βέργος με κεφαλιά έκανε το 2-0.

16' ΓΚΟΛ! 1-0 για τον Ολυμπιακό. Η υπεροχή των Πειραιωτών απέδωσε καρπούς. Ο Λάτσι με σουτ από τη μεγάλη περιοχή, ανοίγει το σκορ.

14' Στο μισό γήπεδο παίζει την Κέρκυρα ο Ολυμπιακός. Έχει την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα.

1' Ο αγώνας άρχισε.

Ολυμπιακός: Ηλιάδης, Σάλιακας (46' Κασαπίδης), Βούρος, Τόλι, Ρέτζης, Μεγαρίτης (53' Μεγαρίτης), Λάτσι (37' Μακροστέργιος), Ιγνατίδης, Βέργος, Μανθάτης, Ανδρούτσος

Κέρκυρα: Κόρμπας, Χανδρινός, Καρβούνης (70' Ζαγούρης), Ντόντα, Πουλημένος, Κεχαγιάς, Μποζίκης, Μαβίλης (46' Λεπενιώτης), Γρηγοράκης (77' Λούβρος), Γαστεράτος, Ίσερης

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στη Βούλα, η Κ14 του Ολυμπιακού επικράτησε με 2-0 της Δήμητρας-Απόλλων.

«Δεν χωράει κριτική»

Ο Βασίλης Βούζας μίλησε μετά το 9-0 της ομάδας Νέων επί της Κέρκυρας για το πρωτάθλημα Ελλάδας.