Κρίμα ρε Θρύλε για την τεράστια προσπάθεια! Πάμε τώρα γερά για την ΑΕΚ!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

«Διπλό» για Champions League με Ρέτσο (vid)

Δευτέρα, 9 Απριλίου 2018 - 23:38

Το πρώτο του γκολ στη Μπουντεσλίγκα σημείωσε το βράδυ της Δευτέρας ο Παναγιώτης Ρέτσος. Αλλά αυτό είναι ένα από τα πιο σημαντικά της σεζόν για την Λεβερκούζεν. Διότι ουσιαστικά με αυτό η Μπάγερ πήρε αέρα δύο τερμάτων (1-3) για να φτάσει τελικά σε θρίαμβο μέσα στη Λειψία με 4-1.

Ένα ματς για Champions League, καθώς η Λεβερκούζεν με αυτό το «διπλό» προσπέρασε την αντίπαλό της αλλά και την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας στη Μπουντεσλίγκα, η οποία δίνει εισιτήριο για την κορυφαία, ευρωπαϊκή, διασυλλογική διοργάνωση της επομένης σεζόν.

Ο πρώην αμυντικός του Θρύλου πέτυχε το πρώτο του γκολ στο γερμανικό πρωτάθλημα στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, πραγματοποιώντας μια ακόμα πολύ καλή εμφάνιση για λογαριασμό των «ασπιρίνων»...

Πρόκριση από την «άσπρη βούλα»!

Με πέναλτι που σηκώνει συζήτηση στις καθυστερήσεις, η Ρεάλ μείωσε σε 1-3 στη Μαδρίτη κόντρα στη Γιουβέντους και πέρασε στα ημιτελικά. Στο ρελαντί προκρίθηκε και η Μπάγερν κόντρα στη Σεβίλλη.

Προβάρει τον τίτλο ο Βαλβέρδε

Η Μπαρτσελόνα θέλει πλέον 11 βαθμούς στις 7 αγωνιστικές που μένουν στην Ισπανία για να κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα.

Γκολάρα από τον «Μίλι»! (vid)

Ο Λούκα σκόραρε το Μεγάλο Σάββατο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στο ματς της Κρίσταλ Πάλας με την Μπούρνμουθ.