Πρόκριση στα πέναλτι για την Νότιγχαμ

Τρίτη, 14 Αυγούστου 2018 - 23:53

Στον 2ο γύρο του Carabao Cup προκρίθηκε η Νότιγχαμ. Οι «κόκκινοι» επικράτησαν της Μπέρι στην διαδικασία των πέναλτι με το εξωπραγματικό 11-9 και έτσι συνεχίζουν στον θεσμό. Οι δύο ομάδες στην κανονική διάρκεια του αγώνα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 χάρη στα τέρματα του Οκόνελ από το 2ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, με την Φόρεστ να ισοφαρίζει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κας.

Για τη Νότιγχαμ Φόρεστ ευστόχησαν οι Λόλεϊ, Όζμπορν, Ντόουσον, Μέρφι, Γουότσον, Χέφελι, Ρόμπινσον, Μπάϊραμ, Στιλ, Λόλεϊ, ενώ αστόχησε μόνο ο Κας.

Νότιγχαμ Φόρεστ: Σμιθ, Σουντάνι (33’ Στιλ), Γουότσον, Μέρφι, Κας, Ρόμπινσον, Γκονζάλβες (72’ Λόλεϊ), Ντόουσον, Γιέιτς (46’ Όζμπορν), Μπάιραμ, Χέφελι.

Μπέρι: Μέρφι, ΜακΦάντζεν (75’ Στόουκς), Οκόνελ, Τόμπσον, Εμσον, Μίλερ, Ντόσον, Στάιλς (81’ Μουρ), Οσέι, Τέλφορντ (64’ Μπαν), Ομοτάγιο