Όλα για όλα με Πόρτο!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Ο Μανωλάς «έσωσε» τη Ρόμα! (vid)

Δευτέρα, 27 Αυγούστου 2018 - 23:56

Πολύ μεγάλο ματς έγινε στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, ανάμεσα στη Ρόμα και την Αταλάντα, με το οποίο ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική στο Καμπιονάτο. Συναρπαστική αναμέτρηση που έληξε ισόπαλη 3-3, με τον Κώστα Μανωλά να «σώζει» τους Ρωμαίους στο φινάλε, διαμορφώνοντας στο 82’ το τελικό 3-3.

Οι «τζιαλορόσι» μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με το γκολ από τον Παστόρε (2’). Αλλά η Αταλάντα όχι μόνο αντέδρασε, αλλά έφερε τα πάνω κάτω από το πρώτο ημίχρονο. Ο Καστάνιε (19’) και ο Ριγκόνι (22’ και 38’) μετέτρεψαν το 1-0 των γηπεδούχων σε 1-3 για την ομάδα από τον Μπέργκαμο.

Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Η Ρόμα στο δεύτερο μέρος ξεκίνησε από την αρχή την αντεπίθεσή της. Ο Φλορέντσι στο 60ό λεπτό μείωσε σε 2-3, για να έρθει ο Μανωλάς στο 82’ με προβολή από κοντά και να διαμορφώσει το 3-3, δίνοντας το βαθμό στην ομάδα της «αιώνιας πόλης».

Πρόβλημα στο γόνατο!

Αμφίβολος για το ματς με τον Ολυμπιακό είναι ο Γιόχαν Γκούντμουντσον, καθώς έχει ενοχλήσεις στο αριστερό γόνατο.