Μίλαν - Ρόμα Live ενημέρωση

Παρασκευή, 31 Αυγούστου 2018 - 20:51

Στο Σαν Σίρο στρέφεται το ενδιαφέρον των ανθρώπων του Ολυμπιακού. Ο λόγος προφανής. Η Μίλαν αντιμετωπίζει σήμερα (31/08, 21:30) την Ρόμα στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής της Serie A.

Μίλαν - Ρόμα - Live ενημέρωση 2-1

Μίλαν: Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Μουσάκιο, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες (76' Λασάλτ), Κεσιέ, Μπίλια, Μποναβεντούρα, Σούσο, Τσαλχάνογλου (81' Καστιγιέχο), Ιγκουαΐν.

Ρόμα: Όλσεν, Μαρκάνο (46' Ελ Σαράουι), Μανωλάς, Φάζιο, Κολάροφ, Ενζονζί, Ντε Ρόσι, Κάρσντορπ, Παστόρε (68' Κριστάλντο), Τζέκο, Σίνκ

1' Έναρξη στην αναμέτρηση

4' Πιεστική η Ρόμα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

6' Πρώτη φάση στο ματς για την Μίλαν, ο Τσαλχάνογλου θα εκτελέσει απευθείας φάουλ εκτός περιοχής ο Όλσεν θα μπλοκάρει την μπάλα.

14' Σέντρα του Τσαλχάνογλου από τα αριστερά, πολύ δυνατή περνάει απευθείας άουτ

Πίεση ψηλά από την Μίλαν προσπαθώντας να κλέψει την πρώτη μπάλα

16' Τεράστια ευκαιρία για την Μίλαν με τον Καλάμπρια να σουτάρει ψηλά πάνω από τα δοκάρια μέσα από την περιοχή

17' Κόρνερ που κερδίζει ο Ιγκουαϊν για την Μίλαν

Έχει αρχίσει να παίρνει μέτρα στο γήπεδο η Ρόμα

28' Τρομερό σουτ του Σούσο διώχνει σε κόρνερ ο Όλσεν

35' Πρώτη φάση στο ματς για την Ρόμα, ο Σινκ θα πάρει την κεφαλιά μετά από σέντρα του Φάζιο η μπάλα στην αγκαλιά του Ντοναρούμα

40' 1-0 για την Μίλαν με τέρμα του Κεσιέ μετά από παράλληλη σέντρα του Ροντρίγκες

45' Τέλος στο πρώτο μέρος

Μια αλλαγή για τη Ρόμα ενόψει δεύτερου 45λεπτου. ο Ελ Σαράουι περνάει στη θέση του Μαρκάνο

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

49' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρόμα με τον Τζέκο να κάνει το σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

Η αλλαγή συστήματος της Ρόμα έχει αποδιοργανώσει τη Μίλαν στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου

59' 1-1 ισοφαρίζει η Ρόμα χάρη σε τέρμα του Φάζιο μετά από φάση διαρκείας

Ακυρώνεται τέρμα του Ιγκουαϊν ως οφσάιντ μετά την βοήθεια του VAR

68' Αλλαγή για τη Ρόμα, ο Κριστάλντο περνάει στη θέση του Παστόρε

76' Αλλαγή για την Μίλαν, ο Ροντρίγκες θα αφήσει τη θέση του στον Λασάλτ

78' Αλλαγή για τη Ρόμα, ο Κάρντστορπ αφήνει τη θέση του στον Σαντόν

Ακυρώνεται δεύτερο τέρμα στο ματς, αυτή τη φορά της Ρόμα μετά την βοήθεια του VAR

81' Αλλαγή για την Μίλαν, ο Καστιγιέχο στη θέση του Τσαλχάνογλου

84' Αλλαγή για την Μίλαν, ο Κουτρόνε στη θέση του Μποναβεντούρα

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

95' 2-1 για την Μίλαν με τον Κουτρόνε μετά από τρομερή κάθετη μπαλιά του Ιγκουαϊν