Ούνα Στράσεν - Ντουντελάνζ 0-2 (τελικό)

Κυριακή, 16 Σεπτεμβρίου 2018 - 16:47

Την Ούνα Στράσεν αντιμετωπίζει η Ντουντελάνζ για την 6η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του Λουξεμβούργο. Live ενημέρωση στις 17:00 από το gavros.gr.

Η 3η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League αγωνίζεται εκτός έδρας και θέλει τη νίκη, καθώς έχει μείνει πίσω στη βαθμολογία (σ.σ.: έχει όμως και λιγότερα ματς).

Το φιλμ της αναμέτρησης:

1': Ξεκίνησε το ματς, Η Στράσεν στη σέντρα...

5': Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να δείχνουν πώς ενδιαφέρονται περισσότερο σε πρώτη φάση να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα.

6': Η Ντουντελάνζ φέτος έχει "πληρώσει" στις εγχώριες διοργανώσεις την καλή της πορεία στο Europa League, έχοντας ήδη δύο ήττες στο πρωτάθλημά της. Οπότε "καίγεται" για τη νίκη.

8': Ευκαιρία για την Ντουντελάνζ. Σέντρα του Μελίς, προσπάθεια του Τουρπέλ, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Σον.

15': Η Ντουντελάνζ έχει αναλάβει τα ηνία του ματς, έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και δείχνει πιο κοντά στο γκολ...

23': Η Στράσεν δίνει μεγάλο βάρος στην άμυνα, έχει δώσει χώρο στην Ντουντελάνζ και προσπαθεί να παίξει στην κόντρα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα μέχρι στιγμής...

30': Σουτ του Ρούσνερ, ο Φρίσινγκ ήταν στη σωστή θέση και έδιωξε σε κόρνερ.

31': Ο Φρίσινγκ δεν είχε πρόβλημα και πήγε πρώτος στην μπάλα, μπλοκάροντάς την μετά το κόρνερ από την πλευρά της Στράσεν.

36' 0-1: Η υπεροχή της Ντουντελάνζ έχει αποτέλεσμα, καθώς άνοιξε το σκορ με το γκολ που πέτυχε ο Στολζ. Γύρισμα του Τουρπέλ από τα αριστερά, ο Πρέμπε από το ύψος του πέναλτι έπιασε το πρώτο σουτ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών και ο Στολζ με νέο σουτ έδωσε στην αντίπαλο του Ολυμπιακού το προβάδισμα.

37': Κίτρινη κάρτα στον Κουτουριέ.

38': Μακρινό σουτ του Στολζ έξω από την περιοχή, δεν βρήκε το στόχο.

43': Μια ακόμα προσπάθεια από τον Τουρπέλ, δεν είχε θετική κατάληξη.

45': Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο, με την Ντουντελάνζ να προηγείται με 1-0.

46': Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο...

48': Λιγότερα από 600 άτομα είναι στις εξέδρες του γηπέδου της Στράσεν.

50': Παιχνίδι τακτικής από την Ντουντελάνζ που θέλει να κρατήσει το προβάδισμα.

51': Μια ακόμα καλή στιγμή με τον Στολζ, αλλά το δεύτερο γκολ δεν έρχεται για την αντίπαλο του Ολυμπιακού.

53' 0-2: Υπέροχο γκολ από τον Σινάνι που αξιοποίησε την ασίστ του Μελίς και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στο Σον.

55': Η Ντουντελάνζ έχει βάλει τις βάσεις για να φτάσει στη νίκη.

59': Αλλαγή για την Στράσεν. Ο Λουρένκο στη θέση του Ρούπερτ.

63': Αλλαγή της Στράσεν. Ο Γιάγκερ αντί του Τσουκιχάσι

64': Μια ακόμα καλή στιγμή με τον σκόρερ του δεύτερου τέρματος, τον Σινάνι, αλλά ο Σον αυτή τη φορά ήταν σε καίρια θέση.

66': Ο Σινάνι μέσα στην περιοχή, αλλά δεν σημάδεψε καλά και απώλεσε την ευκαιρία για να μεγαλώσει το προβάδισμα της Ντουντελάνζ.

69': Μία ακόμα φάση για την αντίπαλο του Ολυμπιακού με τον Τουρπέλ.

75': Αλλαγή της Ντουντελάνζ. Ο Στουμφ στη θέση του Σινάνι.

78': Αλλαγή της Στράσεν. Ο Σίμον αντί του Ρούνσερ.

80': Αλλαγή της Ντουντελάνζ. Ο Κουτουριέ αποχώρησε, ο Άγκοβιτς στη θέση.

85': Έχει πέσει ο ρυθμός με την Ντουντελάνζ να κρατά το αποτέλεσμα που θέλει.

88': Τελευταία αλλαγή της Ντουντελάνζ. Αποχώρησε ο Κρουζ και στη θέση του μπήκε ο Ποκάρ.

89': Στην κόντρα η αντίπαλος του Ολυμπιακού, αλλά ο Στουμφ έχασε τον έλεγχο της μπάλας.

90': Κίτρινη κάρτα στον Λουρένκο.

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις...

90'+3: Φινάλε της αναμέτρησης. Η Ντουντελάνζ νίκησε 2-0 στην έδρα της Στράσεν.

Ούνα Στράσεν: Σον, Μοντόν-Κονάν, Ρούπερτ (59' Λουρένκο), Παγιάλ, Άγκοβιτς, Ρούνσερ (78' Σιμόν), Τσουκιχάσι (63' Γιάγκερ), Ζιλί, Μαστράνγκελο, Άντλερ, Ντος Σάντος Ριμπέιρο.

Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ, Σνελ, Κρούσκα, Σινάνι (75' Στουμφ), Στολζ, Κουτουριέ (80' Άγκοβιτς), Κρουζ (88' Ποκάρ), Γιορντάνοφ, Πρέμπε, Μελίς, Τουρπέλ.