Κέλεν-Ντουντελάνζ 1-7 (τελικό)

Κυριακή, 23 Σεπτεμβρίου 2018 - 18:39

Υποχρεώσεις για το Κύπελλο στο Λουξεμβούργο έχει η Ντουντελάνζ, η οποία θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Κέλεν για τους «32» του θεσμού.

Η Ντουντελάνζ υπενθυμίζουμε ότι βρίσκεται στον 6ο όμιλο του Europa League μαζί με τον Ολυμπιακό, πραγματοποιώντας μάλιστα στην πρεμιέρα της διοργάνωσης αρκετά καλή εμφάνιση κόντρα στη Μίλαν από την οποία ηττήθηκε δύσκολα με 1-0.

Η ομάδα του Λουξεμβούργου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό, διαδοχικά, την 3η και 4η αγωνιστική με το πρώτο ματς στην έδρα της και το δεύτερο στο «Γ. Καραϊσκάκης», αντίστοιχα.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα σε Live ενημέρωση μέσα από το gavros.gr.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

1': Σέντρα στην αναμέτρηση...

5': Η Ντουντελάνζ έχει τον έλεγχο του ματς.

7' 0-1: Ο Άγκοβιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δεν αστόχησε, ανοίγοντας το σκορ.

14' 0-2: Ο Γένσεν σκοράρει και διευρύνει το προβάδισμα της αντιπάλου του Ολυμπιακού.

17' 0-3: Η Ντουντελάνζ δείχνει σοβαρότητα από το πρώτο λεπτό και αυξάνει το σκορ με το δεύτερο τέρμα του Άγκοβιτς.

25': Η Ντουντελάνζ μετά τα τρία γκολ στα πρώτα 17 λεπτά έχει ρίξει... στροφές. Ελέγχει πλήρως το ματς, αλλά δεν έχει κάνει άλλη κλασική ευκαιρία στα τελευταία λεπτά.

30': Δεν έχει αλλάξει κάτι στο ματς με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Κέλεν-Ντουντελάνζ 0-3...

33': Η Κέλεν δίνει μεγαλύτερο βάρος στο αμυντικό κομμάτι για να μην δεχθεί άλλο γκολ.

35' 0-4: Ο Πέρεζ δεν χάνει την ευκαιρία που του δόθηκε και θα σημειώσει ένα ακόμα γκολ για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League.

41': Στις εξέδρες του γηπέδου της Κέλεν βρίσκονται περίπου 500 φίλαθλοι.

45': Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο, Κέλεν-Ντουντελάνζ 0-4...

46': Δύο αλλαγές για την Ντουντελάνζ και μια για την Κέλεν.

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο...

46': Στο ματς για την Κέλεν ο Ντούριτς αντί του Κότσαν, ενώ για την Ντουντελάνζ έχουμε και αλλαγή τερματοφύλακα. Ο Εσπόζιτο αντί του Φρίσινγκ και ο Κένια αντί του Γιορντάνοφ.

50': Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

55': Δεν έχει αλλάξει κάτι...

60': Μια ώρα αγώνα και το σκορ πάντα στο 0-4.

64' 0-5: Ένα ακόμα γκολ από τον Πέρεζ που αξιοποιεί την ευκαιρία που του δόθηκε.

65': Εκτός αγώνα ο Ντεμέιερ, στη θέση του ο Ζάτον.

68' 0-6: Τρίτο γκολ για τον Άγκοβιτς που ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

75': Μπαίνουμε στο τελευταίο τέταρτο του ματς που έχει διαδικαστικό χαρακτήρα.

76': Αλλαγή για την Ντουντελάνζ. Ο Γκονσάλβες στη θέση του Στουμφ.

80': Δεν σταματά η Ντουντελάνζ που αναζητά κι άλλο γκολ.

85' 0-7: Έρχεται και το έβδομο γκολ με τον Πέρεζ αυτή τη φορά.

86' 1-7: Ο Ρομπέρτο σημειώνει το γκολ της... τιμής για την Κέλεν.

Φινάλε της αναμέτρησης. Η Ντουντελάνζ νίκησε 7-1 στην έδρα της ερασιτεχνικής Κέλεν και πέρασε στους «16» του κυπέλλου Λουξεμβούργου.

Κέλεν: Άρνολντ, Ρομπέρτο, Χέλεμπραντ, Λουντοβισί, Γκόμες Φεράζ, Ντε Μαρίνι, Ντα Κάι, Ντεσγκράντς, Μπούτσι, Κότσαν (46' Ντούριτς), Ντεμέιερ (65' Ζάτον).

Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ (46' Εσπόζιτο), Ντε Σόουσα Μορέιρα, Μπίσεβατς, Πόκαρ, Γένσεν, Στουμφ (76' Γκονσάλβες), Γιορντάνοφ (46' Κένια), Άγκοβιτς, Μελίς, Πέρεζ, Ντραμέ.

** Το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα...

Η Ντουντελάνζ νίκησε 7-1 στο… ρελαντί την ερασιτεχνική Κέλεν και πέρασε στους «16» του κυπέλλου Λουξεμβούργου.

Μίλαν - Αταλάντα 2-2 (τελικό)

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του ματς (19:00) της προσεχούς αντιπάλου του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League για την 5η αγωνιστική της Serie A .

Έγραψε ιστορία ο Ντιόγκο!

Ο Βραζιλιάνος έγινε ο πρώτος παίκτης στο πρωτάθλημα της Ταϊλάνδης με 30 γκολ σε δύο διαφορετικές σεζόν.