Μίλαν - Αταλάντα 2-2 (τελικό)

Κυριακή, 23 Σεπτεμβρίου 2018 - 18:11

Η Μίλαν υποδέχεται στο Σαν Σίρο την Αταλάντα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Serie A, στις 19:00. Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα μετά την ισοπαλία με την Κάλιαρι.

Παράλληλα η ομάδα του Τζενάρο Γκατσούσο θέλει να... ξεκολλήσει από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας, καθώς δεν έχει κάνει καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα.

Παρακολουθείτε την εξέλιξη του αγώνα σε Live ενημέρωση μέσα από το gavros.gr.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

1': Σέντρα στο ματς στο Μιλάνο...

2' 1-0: Η Μίλαν ανοίγει το σκορ. Σέντρα του Σούσο, σουτ στην κίνηση του Ιγκουαΐν και προβάδισμα για τους γηπεδούχους.

5': Φάουλ για την Αταλάντα από τα δεξιά, το εκτέλεσαν οι παίκτες της, αλλά οι αμυντικοί της Μίλαν απομάκρυναν.

7': Πιέζει ψηλά η Μίλαν σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

8': Κόρνερ για την Αταλάντα από τα αριστερά όπως κάνει επίθεση.

12': Σουτ του Σούσο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Γκολίνι.

15': Η Μίλαν έχει τον έλεγχο του ματς.

18': Σουτ του Ροντρίγκεζ, έδιωξε σε κόρνερ ο Γκολίνι.

20' :Σέντρα του Καλάμπρια, ο Μποναβεντούρα θα σκοράρει, αλλά είναι σε αντικανονική θέση και το γκολ δεν θα μετρήσει, μετά και τη βοήθεια από το VAR.

23': Ο Γκόμες κέρδισε το φάουλ μετά από το μαρκάρισμα που το έκανε ο Καλάμπρια εκτός περιοχής.

24': Ο Γκόμες εκτέλεσε το φάουλ, αλλά ο Μπάροου δεν πρόλαβε την μπάλα για να κάνει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση.

27': Η Μίλαν έχει τον έλεγχο, αλλά η Αταλάντα κερδίζει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.

32': Τεράστια ευκαιρία για την Αταλάντα, μετά το γύρισμα του Τολόι, καθώς ο Πάσαλιτς δεν πρόλαβε την μπάλα!

36': Στα τελευταία λεπτά η Μίλαν έχει αυξήσει την πίεσή της, με την Αταλάντα να έχει θέματα στον ανασταλτικό τομέα.

39': Σέντρα του Καλάμπρια από τα δεξιά, κεφαλιά του Μποναβεντούρα στο δεξί δοκάρι, στην επαναφορά δεν πρόλαβε ο Κεσιέ να κάνει το σουτ!

44': Στην κόντρα η Μίλαν με τον Κεσιέ σε θέση βολής, αλλά δεν πλάσαρε σωστά.

45': Ένα λεπτό έξτρα χρόνος για το πρώτο ημίχρονο.

45'+1: Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο. Η Μίλαν προηγείται 1-0 της Αταλάντα με το γκολ του Ιγκουαΐν.

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46': Ο Ζαπάτα στη θέση του Μπάροου και ο Ριγκόνι αντί του Πάσαλιτς.

50': Ο Ζαπάτα έκανε βρέθηκε σε θέση βολή, πλάγια αριστερά στην περιοχή, αλλά ο Ντοναρούμα ήταν σε καίρια θέση και απέκρουσε.

51': Κίτρινη κάρτα στον Καλάμπρια.

53' 1-1: Αντεπίθεση για την Αταλάντα. Ο Ζαπάτα γύρισε από τα δεξιά και ο Γκόμες πρόλαβε την έξοδο του Ντοναρούμα για να ισοφαρίσει.

55': Η Αταλάντα πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

58': Η Μίλαν θέλει να αντιδράσει.

61' 2-1: Σέντρα του Σούσο από τα δεξιά, ο Μποναβεντούρα με προβολή στο πρώτο δοκάρι δίνει το προβάδισμα στη Μίλαν.

65': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκουαΐν.

67': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Αμπάτε στη θέση του Καλάμπρια.

68': Κόρνερ από τα αριστερά για την Αταλάντα.

69': Αντεπίθεση για τη Μίλαν και μεγάλη ευκαιρία με τον Τσαλχάνογλου μετά το γύρισμα του Σούσο.

72': Ευκαιρία για την Αταλάντα με τον Γκόσενς.

74': Αλλαγή για τη Μίλαν. Στο ματς ο Μπακαγιόκο στη θέση του Μποναβεντούρα.

76': Αλλαγή για την Αταλάντα. Ο Ίλιτις αντί του Γκόσενς.

78': Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες.

81': Κόρνερ για την Αταλάντα από τα δεξιά όπως κάνει επίθεση.

82': Εκτελέστηκε, σουτ του Ντερούν μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ντοναρούμα.

85': Ο Καστιγέχο αντί του Τσαλχάνογλου.

88': Κόρνερ για την Αταλάντα που πιέζει.

88': Μεγάλη ευκαιρία για την Αταλάντα με τον Ντερούν και τον Ροντρίγκεζ πάνω στη γραμμή να αποσοβεί το 2-2, ενώ ο Ντουναρούμα ήταν εξουδετερωμένος!

90': Οι καθυστερήσεις είναι έξι λεπτά.

90'+1 2-2: Το γκολ για την Αταλάντα έρχεται. Με σκόρερ τον Ριγκόνι. Σε φάση διαρκείας...

90'+4: Φάουλ για τη Μίλαν, δεξιά έξω από την περιοχή. Μακρινό σουτ του Ροντρίγκεζ, δεν βρήκε το στόχο.

90'+7: Φινάλε της αναμέτρησης στο Μιλάνο με ισοπαλία. Μίλαν-Αταλάντα 2-2.

Μίλαν: Τζ. Ντοναρούμα, Καλάμπρια (67' Αμπάτε), Μουσάκιο, Ρομανιόλι, Ροντρίγκεζ, Κεσιέ, Μπίγλια, Μποναβεντούρα (74' Μπακαγιόκο), Σούσο, Τσαλχάνογλου (85' Καστιγιέχο), Ιγκουαΐν.

Αταλάντα: Γκολίνι, Μασιέλο, Παλομίνο, Τολόι, Γκόσενς (76' Ίλιτσιτς), Φρέουλερ, Ντερούν, Καστάν, Γκόμες, Μπάροου (46' Ζαπάτα), Πάσαλιτς (46' Ριγκόνι).

* Το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα...

Κέλεν-Ντουντελάνζ 1-7 (τελικό)

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του ματς (σ.σ.: σέντρα στις 19:00) της αντιπάλου του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League, για τους «32» του Κυπέλλου Λουξεμβούργου.

Έγραψε ιστορία ο Ντιόγκο!

Ο Βραζιλιάνος έγινε ο πρώτος παίκτης στο πρωτάθλημα της Ταϊλάνδης με 30 γκολ σε δύο διαφορετικές σεζόν.

Επιστροφή στην πραγματικότητα

Η Ντουντελάνζ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κέλεν (23/09, 19:00), ομάδα της Δ’ κατηγορίας, για τη φάση των «32» του κυπέλλου Λουξεμβούργου.