Μπέτις - Αθλέτικ Μπιλμπάο 2-2 (τελικό)

Κυριακή, 23 Σεπτεμβρίου 2018 - 20:57

Η Μπέτις υποδέχεται στην έδρα της την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της La Liga και θέλει τη νίκη μετά τις δύο σερί ισοπαλίες κόντρα σε Βαλένθια και Ολυμπιακό.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα σε Live ενημέρωση μέσα από το gavros.gr.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

1': Σέντρα στην αναμέτρηση...

4': Ανοικτό το ματς στα πρώτα λεπτά του ματς.

7' 0-1: Η Αθλέτικ σκοράρει νωρίς στο "Μπενίτο Βιγιαμαρίν". Ο Λόπεθ σταμάτησε την κεφαλιά του Ρ. Γκαρθία, αλλά ο Γουίλιαμς από κοντά θα σκοράρει, στην επαναφορά..

9': Ο Λο Σέλσο απείλησε την εστία του Σιμόν, αλλά ο γκολκίπερ της Μπιλμπάο ήταν σε καίρια θέση.

11': Μακρινό σουτ του Ντάνι Γκαρθία, ο Λόπεθ δεν είχε πρόβλημα.

14': Η Μπέτις στην κόντρα, αλλά η πάσα του Λο Σέλσο δεν ήταν καλή.

17': 0-2: Ο Ραούλ Γκαρθία με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή διπλασιάζει τα τέρματα για την Αθλέτικ.

27': Η Μπιλμπάο ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα χωρίς να δέχεται φάσεις.

30': Η Μπέτις ακόμα δεν έχει βρει τρόπο να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Σιμόν.

33': Η Μπιλμπάο έχει το πάνω... χέρι στην αναμέτρηση.

36': Αρκετά δυνατό το ματς με πολλά μαρκαρίσματα και από τις δύο πλευρές.

37': Κίτρινη κάρτα στον Σουσαέτα.

39': Κίτρινη κάρτα από τον Άλβαρεζ.

43': Νέο φάουλ από τον Σουσαέτα.

44': Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Σουσαέτα για φάουλ στον Σίντνεϊ

45': Κίτρινη κάρτα στον Ραούλ Γκαρσία.

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο.

45'+2: Ημίχρονο στο "Μπενίτο Βιγιαμαρίν", Μπέτις-Μπιλμπάο 0-2.

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

47': Ευκαιρία με τον Τζούνιορ για την Μπέτις, αλλά δεν έπιασε καλά την κεφαλιά.

49': Κίτρινη κάρτα στον Άλβαρεζ.

51' 1-2: Μειώνει η Μπέτις με το μακρινό σουτ του Μπάρτρα, 15 μέτρα έξω από την περιοχή.

52': Κίτρινη κάρτα στον Κανάλες.

55': Αλλαγή για την Αθλέτικ. Αποχώρησε ο Ραούλ Γκαρθία, στη θέση του ο Κάπα.

58': Σουτ του Άλβαρεζ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

62': Ο Τέγιο στη θέση του Τζούνιορ.

65': Νέα αλλαγή της Μπέτις. Ο Μορόν αντί του Λο Σέλσο.

68' 2-2: Τέγιο και Γκουαρδάδο συνδυάστηκαν, με το διαγώνιο σουτ του τελευταίου από θέση μέσα αριστερά στην περιοχή να μην αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Σιμόν.

69': Κίτρινη κάρτα στον Σίντνεϊ,

71': Σουτ του Μορόν στην κόντρα, ο Σιμόν κάνει μεγάλη επέμβαση.

72': Ο Σαν Χοσέ στη θέση του Ετσεμπερία.

77': Αλλαγή για την Μπέτις. Ο Ινούι πήρε τη θέση του Φράνσις.

81': Αλλαγή για την Μπιλμπάο. Ο Μουνιαΐν στη θέση του Γουίλιαμς.

85': Σέντρα του Χοακίν από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Σανάμπρια, λίγο άουτ η μπάλα!

87': Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ.

89': Πιέζει η Μπέτις, αλλά η Μπιλμπάο έχει καλή αμυντική τακτική.

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο "Μπενίτο Βιαγιαμαρίν".

93': Τρία λεπτά πέρασαν από τον έξτρα χρόνο, δεν έχει γίνει φάση στο ματς.

90'+4: Σουτ του Μπάρτρα, η μπάλα κόντραρε στον Μορόν και ο Σιμόν μπλόκαρε.

90'+5: Φινάλε της αναμέτρησης... Μπέτις-Μπιλμπάο 2-2.

Μπέτις: Λόπεθ, Φράνσις (77' Ινούι), Μαντί, Μπάρτρα, Σίντνεϊ, Τζούνιορ (62' Τέγιο), Γκουαρδάδο, Λο Σέλσο (65' Μορόν), Χοακίν, Κανάλες, Σανάμπρια.

Αθλέτικ Μπιλμπάο: Σιμόν, Μαρτίνεθ, Γιούρι, Ετσεμπαρία (72' Σαν Χοσέ), Ιν. Γουίλιαμς (81' Μουνιαΐν), Γεράι, Σουσαέτα, Ντ. Γκαρσία, Ντε Μάρκος, Ρ. Γκαρσία (55' Κάπα), Βαλενθιάγκα.

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα.

Η Ντουντελάνζ νίκησε 7-1 στο… ρελαντί την ερασιτεχνική Κέλεν και πέρασε στους «16» του κυπέλλου Λουξεμβούργου.

Κέλεν-Ντουντελάνζ 1-7 (τελικό)

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του ματς (σ.σ.: σέντρα στις 19:00) της αντιπάλου του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League, για τους «32» του Κυπέλλου Λουξεμβούργου.

Μίλαν - Αταλάντα 2-2 (τελικό)

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του ματς (19:00) της προσεχούς αντιπάλου του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League για την 5η αγωνιστική της Serie A .