Ντουντελάνζ - Ουνιόν Τίτους Πέτανζ 6-1 (τελικό)

Κυριακή, 30 Σεπτεμβρίου 2018 - 16:42

Την Ουνιόν Τίτους Πέτανζ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, αντιμετωπίζει η Ντουντελάνζ το απόγευμα της Κυριακής (17:00). Παρακολουθείστε την εξέλιξη του ματς μέσα από το live ενημέρωση του gavros.gr.

Η ομάδα του Τόπμελερ είναι σε ανοδική πορεία τις τελευταίες αγωνιστικές, μετά τις δύο σερί εκτός έδρας νίκες, έχει αναρριχηθεί στη βαθμολογία και είναι πλέον στο -4 από την πρωτοπόρο Ζενές Ες. Με στόχο στη σημερινή αναμέτρηση την πρώτη εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημά της.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

1': Έναρξη του ματς με την Ντουντελάνζ στη σέντρα...

6': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς με τον Αμπρέου για την Ουνιόν, αλλά το σουτ του δεν βρήκε το στόχο.

9' 0-1: Η Ουνιόν Τίτους Πέτανζ σκοράρει με τον Μπόγιτς και παίρνει από νωρίς το προβάδισμα, μετά το μοιραίο λάθος από τον Φρίσινγκ.

15': Η Ντουντελάνζ μετά το γκολ παίζει την αντίπαλό της στο μισό γήπεδο, αλλά ακόμα να δημιουργήσει μια ξεκάθαρη ευκαιρία για να σκοράρει.

22': Ο Τουρπέλ θα απειλήσει την εστία του Τσόπιν, αλλά δεν θα έχει αποτέλεσμα η προσπάθειά του.

23': Ασυνεννοησία ανάμεσα σε Πόκαρ και Φρίσινγκ, αλλά δεν το... πληρώνει η Ντουντελάνζ.

25': Αλλαγή για την Ουνιόν. Ο Σβιτς στη θέση του Κέτενμεϊερ.

30': Μεγάλη ευκαιρία με τον Ριμπέιρο να είναι σε θέση βολής, αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Φρίσινγκ.

32': Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του ματς και η Ντουντελάνζ αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα.

35': Δεν έχει αλλάξει κάτι...

39': Η Ντουντελάνζ έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει κάνει ακόμα κλασσική ευκαιρία.

45': Δύο λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

45'+2: Χέρι του Λίμα μέσα στην περιοχή και πέναλτι για την Ντουντελάνζ.

45'+2: Κίτρινη κάρτα για τον Λίμα.

45'+3 1-1: Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Τουρπέλ και η αντίπαλος του Ολυμπιακού ισοφαρίζει στο φινάλε του πρώτου μέρους.

45'+4: Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο. Ντουντελάζν - Ουνιόν Τίτους Πέτανζ.

46': Αλλαγή για την Ντουντελάνζ. Βγήκε ο Στολζ, στη θέση του ο Ιμπραΐμοβιτς.

46': Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο.

52': Ο Ιμπραΐμοβιτς βρήκε τον Γένσεν μέσα στην περιοχή, αλλά εκείνος δεν κατάφερε να σκοράρει, σε διπλή προσπάθεια.

55': Σε καλή θέση ο Ιμπραΐμοβιτς, αλλά το ψηλοκρεμαστό του πλασέ δεν αιφνιδίασε τον Τσόπιν!

56': Απάντηση για την Ουνιόν, αλλά ο Σιλάι αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

60': Κίτρινη κάρτα για τον Γένσεν.

62': Αλλαγή της Ουνιόν, ο Αβντουσίνοβιτς στη θέση του Ντζάνιτς.

63' 2-1: Η Ντουντελάνζ γυρίζει το ματς με το τέρμα του Σινάνι και είναι πλέον μπροστά στο σκορ. Ο σκόρερ συνδυάστηκε ιδανικά με τον Ιμπραΐμοβιτς και βρήκε δίχτυα με σουτ μέσα από την περιοχή.

64': Αλλαγή για την Ντουντελάνζ. Ο Κένια στη θέση του Γένσεν.

67': Μόνος του απέναντι από τον Τσόπιν ο Ιμπραΐμοβιτς, αλλά αστόχησε!

72' 3-1: Η σέντρα του Πόκαρ από τα δεξιά βρίσκει τον Τουρπέλ σε θέση βολής κι εκείνος δεν σπατάλησε την ευκαιρία, δίνοντας... αέρα δύο γκολ στη Ντουντελάνζ.

73': Αλλαγή για την Ουνιόν. Ο Γκάσι στη θέση του Ζινγκά.

76': Αλλαγή για την Ντουντελάνζ. Ο Κουτουριέ στη θέση του Σινάνι.

78': 4-1: Ο Ιμπραίμοβιτς θα δώσει διαστάσεις στην νίκη της Ντουντελάνζ αυξάνοντας τη διαφορά.

81': 5-1: Δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ιμπραίμοβιτς για τους γηπεδούχους που πλέον δίνουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

85': 6-1: Ένα ακόμα τέρμα για την Ντουντελάνζ αυτή τη φορά από τον Πόκαρ.

Τέλος στην αναμέτρηση. Η Ντουντελάνζ σημείωσε την πρώτη της εντός έδρας νίκη. Και μάλιστα ήταν ευρεία, καθώς συνέτριψε 6-1 την Ουνιόν Τίτους Πέτανζ.

Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ, Μαλζέ, Σνελ, Κρούσκα, Πόκαρ, Σινάνι (76' Κουτουριέ), Στολζ (46' Ιμπραΐμοβιτς), Γένσεν (64' Κένια), Πρέμπεϊ, Μελισέ, Τουρπέλ.

Ουνιόν Τίτους Πέτανζ: Τσόπιν, Σίλαϊ, Μπόγιτς, Ριμπέιρο, Χαμζάουι, Ντα Μάτα, Ζινγκά (73' Γκάσι), Κέτενμεϊερ (25' Σβιτς), Αμπρέου, Λίμα, Ντζάνιτς (62' Αβντουσίνοβιτς).

** Το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα.

Την «πλήρωσε» η Ουνιόν!

Η Ντουντελάνζ πέτυχε την πρώτη της εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, συντρίβοντας με 6-1 την Τίτους Πέτανζ.

Η πρώτη νίκη στην έδρα της...

Η Ντουντελάνζ ακόμα την ψάχνει, αλλά μετά τα δύο σερί «διπλά» ήρθε η ώρα για να εκμεταλλευτεί το γήπεδό της κόντρα στην Ουνιόν Τίτους Πετάνζ (30/09, 17:00).