Μένουμε σπίτι!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Μίλαν-Κιέβο Live ενημέρωση

Κυριακή, 7 Οκτωβρίου 2018 - 15:50

Την Κιέβο υποδέχεται στις 16:00 στο «Σαν Σίρο» η Μίλαν για την 8η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, θέλει να συνεχίσει στις νίκες και στην Serie A’ και έχει πολύ καλή ευκαιρία να το κάνει κόντρα σε μία από τις πιο αδύναμες ομάδες της κατηγορίας, Κιέβο.

Παρακολουθήστε σε live ενημέρωση από το gavros.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

1' Ξεκίνησε ο αγώνας.

4’ Ευκαιρία για τη Μίλαν, ο Κεσιέ έπιασε την κεφαλιά, όμως απέκρουσε ο Σορεντίνο.

19' Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους «ροσονέρι». Ο Μποναβεντούρα έκανε το σουτ, ο Σορεντίνο απέκρουσε, ο Τσαλχάνογλου πήρε το ριμπάουντ, όμως την τελευταία στιγμή τον πρόλαβαν οι αμυντικοί της Κιέβο.

23' Πολύ καλύτερη η Μίλαν, πιέζει για το γκολ που θα της δώσει το προβάδισμα στο σκορ.

27’ Μεγάλη ευκαιρία για την Μίλαν με τον Μποναβεντούρα, ο οποίος από κοντά αστόχησε.

27' Γκολ για την Μίλαν. Ο Ιγκουαΐν ανοίγει το σκορ της αναμέτρησης. Ο Σούσο εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών των φιλοξενούμενων, έδωσε την πάσα στον Αργεντινό φορ, ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

34' Γκολ για την Μίλαν. Ο Ιγκουαΐν κάνει το 2-0 για τους «ροσονέρι», έπειτα και πάλι από ασίστ του Σούσο.

Ημίχρονο. Εύκολα 2-0 η Μίλαν την Κιέβο.

46' Ξεκίνησε το 2ο μέρος της αναμέτρησης.

50' Καλή στιγμή για την Μίλαν. Ο Αμπάτε βρέθηκε απέναντι από τον Σορεντίνο από πλάγια θέση, όμως ο τερματοφύλακας της Κιέβο απομάκρυνε την μπάλα σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους «ροσονέρι».

56' Τρίτο γκολ για την Μίλαν. Ο Μποναβεντούρα έπιασε ωραίο σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή της Κιέβο και νίκησε τον Σορεντίνο για το 3-0.

63' Γκολ για την Κιέβο. Μειώνουν σε 3-1 οι φιλοξενούμενοι με ωραίο σουτ του Πελισιέ.

67' Αλλαγή για την Κιέβο. Μέσα ο Πουτσιαρέλι, εκτός ο Πελισιέ.

70' Αλλαγή για την Κιέβο. Μέσα ο Κιγίν, έξω ο Ριγκόνι.

72' Μετά το γκολ της Κιέβο, έχει ρίξει τον ρυθμό του αγώνα η Μίλαν.

75' Αλλαγή και για την Μίλαν. Μέσα ο Κουτρόνε στη θέση του Μποναβεντούρα.

77' Αλλαγή για την Κιέβο. Μέσα ο Τζαροζίνσκι, εκτός ο Λερίς.

80' Ελέγχει απόλυτα το ματς η Μίλαν.

83' Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, με τους γηπεδούχους να κρατούν στα χέρια τους άνετα τη νίκη.

87' Αλλαγή για την Μίλαν. Μέσα ο Λαξάλτ στη θέση του Ροντρίγκεζ.

90' Κλείνει τις αλλαγές του ο Γκατούζο. Στη θέση του Σούσο ο Καστιγέχο.

90+' 3 λεπτά ο έξτρα χρόνος της αναμέτρησης.

Τέλος του αγώνα. Η Μίλαν πήρε μία εύκολη νίκη με 3-1.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Αμπάτε, Μουζάκιο, Ζαπάτα, Ροντρίγκεζ (87' Λαξάλτ), Κεσιέ, Μπίλια, Μποναβεντούρα (75' Κουτρόνε), Σούσο (90' Καστιγέχο) , Τσαλχάνογλου, Ιγκουαΐν.

ΚΙΕΒΟ: Σορεντίνο, Ροσετίνι, Μπάρμπα, Μπανί, Μπίρσα, Ριγκόνι (70' Κιγίν), Ραντοβάνοβιτς, Ντεπάολι, Λερίς, Πελισιέ, Στεπίνσκι.

Το κείμενο ανανεώνεται...

Εύκολα την Κιέβο η Μίλαν (vid)

Οι «ροσονέρι» επικράτησαν άνετα με 3-1 της Κιέβο για την 8η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, με τον Ιγκουαΐν να είναι και πάλι ο πρωταγωνιστικής των Μιλανέζων.