Μίλαν – Τζένοα Live ενημέρωση

Τετάρτη, 31 Οκτωβρίου 2018 - 21:23

Να ξεκινήσει να «χτίζει» σερί νικών, ώστε να καλύψει το χαμένο έδαφος στο ιταλικό πρωτάθλημα θέλει η Μίλαν.

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο, ο οποίος παραμένει στα… σχοινιά, υποδέχεται στο «Σαν Σίρο» την Τζένοα στις 21:30 για το ιταλικό πρωτάθλημα.

1': Έναρξη στην αναμέτρηση.

4': 1-0: Τρομερό σουτ του Σούσο εκτός περιοχής και η Μίλαν ανοίγει το σκορ πολύ νωρίς.

35': Εκτός από τη φάση του γκολ η Μίλαν δεν έχει απειλήσει την εστία του Ράντου.

40:' Ευκαιρία για την Τζένοα. Σέντρα από τα αριστερά ο Ρόμουλο θα πάρει την κεφαλιά μέσα από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

42': Κίτρινη κάρτα στον Κρισίτο της Τζένοα.

45'+2: Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

50': Κίτρινη κάρτα στον Κεσί.

56': 1-1: Ισοαφαρίζει η Τζένοα μετά από αυτογκόλ του Ρομανιόλι.

63': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Αμπάτε στη θέση του Λασάλτ.

67': Αλλαγή για την Τζένοα. Ο Βελόζο στη θέση του Ρόμουλο.

73': Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Μίλαν. Ο Τσαλχάνογλου θα βρει την μπάλα εκτός περιοχής, θα κάνει το μονοκόματο σουτ με την μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.

80': Κίτρινη κάρτα στον Βελόζο.

83': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Καστιγιέχο στη θέση του Τσαλχάνογλου.

90'+1: 2-1: Εξιλεώθηκε ο Ρομανιόλι για την Μίλαν σκοράροντας με εκπληκτικό βολ πλανέ.

90'+3: Τέλος στο ματς. Η Μϊλαν θα πάρει μια μεγάλη νίκη κόντρα στην Τζένοα και έτσι συνεχίζει νικηφόρα το πρωτάθλημα.

Μίλαν: Ντοναρούμα, Μουσάτσιο, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες, Σούσο, Κεσί, Μπακαγιόκο, Λασάλτ, Τσαλχάνογλου, Ιγκουαΐν, Κουτρόνε.

Τζένοα: Ραντού, Μπιρασί, Ζουκάνοβιτς, Γκιουντέρ, Λάζοβιτς, Ρόμουλο, Μαζιτέλι, Κρισίτο, Μπέσα, Κουάμε, Πιάτεκ

* Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League γνώρισε την ήττα εντός έδρας με 3-1 από την Ζενές Ες και πλέον είναι στο -6 από την κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.