Ουντινέζε – Μίλαν Live ενημέρωση

Κυριακή, 4 Νοεμβρίου 2018 - 21:29

Να πάρει τη νίκη προκειμένου να συνεχίσει τα θετικά αποτελέσματα θέλει η Μίλαν. Οι «ροσονέρι» αντιμετωπίζουν στις 21:30 εκτός έδρας την Ουντινέζε στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Serie A.

1': Έναρξη στην αναμέτρηση.

14': Ευκαιρία για την Μίλαν. Ο Σούσο θα βγει στην κόντρα, θα κόψει προς τα μέσα αλλά το σουτ του με το αριστερό θα περάσει άουτ.

15': Τρομερό σουτ του Μαντραγκόρα εκτός περιοχής, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

17': Μεγάλη φάση με τον Λασάνια για την Ουντινέζε, ο φορ των γηπεδούχων έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα μόλις άουτ.

35': Ο Ιγκουαϊν ζήτησε αλλαγή μετά από πόνους που νιώθει στη μέση.

36': Αλλαγή για τη Μίλαν, ο Κατσιγιέχο στη θέση του Ιγκουαϊν.

43': Μεγάλη φάση για τη Μίλαν. Ο Κουτρόνε θα κάνει την κίνηση μέσα στην περιοχή, ο Μούσο θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ.

Ημίχρονο στο ματς. Η Μίλαν δεν πατάει καλά, με την Ουντινέζε να είναι καλύτερη αλλά οι δύο ομάδες τα χαλάνε στην τελική προσπάθεια.

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

48' Κίτρινη κάρτα στον Κεσί.

59': Ο Κατσιγέχο θα κάνει την κούρσα από τα αριστερά, θα γυρίσει την μπάλα στην περιοχή ο Σούσο μόνος του από το ύψος του πέναλτι θα στείλει την μπάλα πολύ ψηλά.

73': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Λαξάλτ αφήνει τη θέση του στον Μπορίνι.

90'+5: Κόκκινη κάρτα για την Ουντινέζε με τον Νίτνικ.

90'+7: 0-1 Η Μίλαν ανοίγει το σκορ με τον Ρομανιόλι στην τελευταία φάση του ματς.

Τέλος στο ματς.

Ουντινέζε: Μούσο, Οπόκου, Τρόστ, Σαμίρ, Φοφανά, Μαντραγκόρα, Μπάρακ, Λάρσεν, Πουσέτο, Ντε Πολ, Λασάνια

Μίλαν: Ντοναρούμα, Ροντρίγκεζ, Ρομανιόλι, Ζαπάτα, Αμπάτε, Λαξάλτ (73' Μπορίνι), Μπακαγιόκο, Κεσί, Σούσο, Κουτρόνε, Ιγκουαϊν (36' Καστιγέχο)