Μίλαν - Τορίνο Live ενημέρωση

Κυριακή, 9 Δεκεμβρίου 2018 - 21:16
Αρθρογράφος: Γιώργος Ουσταμανωλάκης
ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΣΤΑΜΑΝΩΛΑΚΗΣ

Ντέρμπι στο «Σαν Σίρο» για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ κόντρα στην Τορίνο για το πρωτάθλημα. Live ενημέρωση της αναμέτρησης στις 21:30.

1': Σέντρα στην αναμέτρηση.

6': Η Τορίνο έχει μπει πολύ καλύτερα στην αναμέτρηση και πιέζει προκειμένου να πετύχει το γρήγορο γκολ.

8': Κίτρινη κάρτα στον Αμπάτε.

11': Σουτ του Μεϊτέ εκτός περιοχής η μπάλα περνάει λίγο άουτ. Ευκαιρία για την Τορίνο.

17': Μεγάλη φάση για την Τορίνο με τον Μπελότι να μην μπορεί να σκοράρει από κοντινή απόσταση.

17': Κίτρινη κάρτα στον Ενκουλού της Τορίνο.

29': Η Μίλαν έχει ισορροπήσει το ματς, ωστόσο τα χαλάει στην τελική προσπάθεια.

33': Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς για την Μίλαν με τον Κουτρόνε να επωφελείται από τις κόντρες αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Σιρίγκου στο τετ-α-τετ.

36': Κίτρινη κάρτα στον Ίζο για την Τορίνο.

39': Κίτρινη κάρτα στον Κεσί της Μίλαν.

41': Μεγάλη επέμβαση του Ντοναρούμα σε φαλτσαριστό σουτ του Μπελότι μέσα από την περιοχή.

Ημίχρονο στο ματς. Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.

46': Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

57': Σουτ του Μπελότι εκτός περιοχής η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

69': Αλλαγή για την Τορίνο. Ο Τζάτζα περνάει στη θέση του Φαλκέ.

71': Αλλαγή για τη Μίλαν, ο Τσαλχάνογλου αφήνει τη θέση του στον Καστιγέχο.

80': Αλλαγή για την Τορίνο. Ο Λούτσιτς στη θέση του Μπασέλι.

86': Τεράστια ευκαιρία για τη Μίλαν με τον Κουτρόνε να μην μπορεί να σκοράρει μέσα από την μικρή περιοχή.

Τέλος στο ματς. Μίλαν και Τορίνο έμειναν στο 0-0.

Οι συνθέσεις:

Μίλαν (4-4-2): Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Αμπάτε, Ζαπάτα, Ροντρίγκεζ, Σούσο, Κεσί, Μπακαγιόκο, Τσαλχάνογλου (71' Καστιγέχο), Ιγκουαϊν, Κουτρόνε

Τορίνο (4-2-3-1): Σιρίγκου, Ντζίτζι, Ενκουλού, Ίζο, Ανσάλντι, Μπασέλι (80' Λούτσιτς), Ρινκόν, Μεϊτέ, Άινα, Φαλκέ (69' Τζάτζα), Μπελότι

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα.

Η Μίλαν θέλει τη νίκη στο «Σαν Σίρο» κόντρα στην Τορίνο (21:30) για να πατήσει πιο γερά στην πρώτη 4άδα.