Έ(Χ)ασε την ευκαιρία για μεγάλο «διπλό» η Νότιγχαμ!

Τετάρτη, 26 Δεκεμβρίου 2018 - 19:13

Τεράστια ευκαιρία να πάρει μία πολύ μεγάλη νίκη έχασε η Νότιγχαμ Φόρεστ για την 24η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ. Η Νότιγχαμ αν και προηγήθηκε με 3-0 στην έδρα της Νόριτς, δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, μένοντας τελικά στο ισόπαλο 3-3.

Το σύνολο το Αϊτόρ Καράνκα στο 73’ έκανε το 3-0 και όλα έδειχναν ότι θα πανηγυρίσει μία τεράστια νίκη, δεδομένου ότι η Νόριτς βρίσκεται στην 2η θέση στο βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.

Ωστόσο, η ομάδα του Φόρεστ στο τέλος «πλήρωσε» τα λάθη της και στο 90+8’ δέχτηκε τελικά την ισοφάριση.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 45+1’ ο Κας, ενώ ο Ρόμπινσον στο 65’ έκανε το 2-0. Ο Κας στο 74’ έκανε το 3-0, ωστόσο, δεν ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην Νότιγχαμ.

Η Νόριτς αρχικά αντέδρασε με ένα τυχερό γκολ του Βράνσιτς στο 77’, ενώ έκανε το 2-3 με τον Χερνάντεζ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο ίδιος παίκτης, ο οποίος είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο 63’ έκανε το 3-3 στο 90+8’, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του ματς.