Όλα ανοιχτά (vids)

Τετάρτη, 20 Φεβρουαρίου 2019 - 00:13

Όλα ανοιχτά στην υπόθεση πρόκριση στη φάση των «8» του UEFA Champions League έμειναν στις αναμετρήσεις της Λίβερπουλ με την Μπάγερν Μονάχου αλλά και της Λυών με την Μπαρτσελόνα.

Και τα δύο ματς ολοκληρώθηκαν ισόπαλα 0-0 και έτσι η πρόκριση θα κριθεί σε Γερμανία και Ισπανία αντίστοιχα.

Στην αναμέτρηση της Αγγλίας, η Λίβερπουλ ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, όμως δεν είχε καλές τελικές προσπάθειες κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε η Μπάγερν η οποία στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο ισορρόπησε το ματς και έτσι πήρε την ισοπαλία.

Στο ματς της Γαλλίας, Λυών και Μπαρτσελόνα είχαν από ένα ημίχρονο, με την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε να είναι καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του 90λεπτου ωστόσο να μην καταφέρνει να σκοράρει και έτσι η πρόκριση θα κριθεί στο Καμπ Νου.

Λίβερπουλ – Μπάγερν Μονάχου 0-0

Λυών – Μπαρτσελόνα 0-0