Σλόβαν Λίμπερετς-Βικτόρια Πλζεν 1-2 (Τελικό)

Παρασκευή, 19 Ιουλίου 2019 - 19:23

Την Σλόβαν Λίμπερετς αντιμετωπίζει η Βικτόρια Πλζεν για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Τσεχίας.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού για τον β’ προκριματικό γύρο του Champions League μετά τη νίκη της πρεμιέρας με 3-1 κόντρα στην Σίγκμα Όλομουτς θέλει να συνεχίσει με νίκες στο πρωτάθλημα.

Παρακολουθείστε σε Live ενημέρωση την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσα από το gavros.gr.

1' Ξεκίνησε ο αγώνας...

10' Αναγκαστική αλλαγή για την Πλζεν. Ο Ρέζνικ δεν μπορεί να συνεχίσει στον αγώνα, στη θέση του ο Χάβελ.

16' Κίτρινη κάρτα για τον Πέσεκ... Χωρίς τη μεγάλη φάση μέχρι στιγμής το παιχνίδι.

17' Κίτρινη κάρτα και για τον Κάλβακ.

30' Έχει ανεβάσει την απόδοσή της η Πλζεν, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να γίνει απειλητική.

35' Μεγάλη ευκαιρία για την Λίμπερετς. Ο Πάζλερ βρέθηκε σε πολύ καλή θέση, έπειτα από πάσα του Μπρέιτε, ωστόσο, δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Πλζεν.

45' Τέλος στο πρώτο μέρος. Κακό παιχνίδι, χωρίς καλές στιγμές και από τις δύο ομάδες.

46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

55' Αλλαγή για την Λίμπερετς. Μέσα ο Κόζελνικ, εκτός ο Πέσεκ.

58' Γκολ για την Πλζεν... Ο Πέρνιτσα με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χάβελ έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

59' Αλλαγή για την Λίμπερετς. Εκτός ο Πάζλερ, μέσα ο Μούσα.

71' Γκολ για την Πλζεν, η οποία φαίνεται να «καθαρίζει» την υπόθεση νίκη. Και πάλι η ομάδα του Πάβελ Βρμπα βρήκε τη λύση από στημένη μπάλα, με τον Κόπιτς με δυνατό σουτ να «γράφει» το 2-0 για την ομάδα του.

73' Κλείνει τις αλλαγές της η Λίμπερετς. Ο Νεζίτσκι στη θέση του Όσκαρ.

80' Γκολ για την Λίμπερετς, η οποία μειώνει σε 2-1 με κεφαλιά του Μούσα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

81' Αλλαγή για την Πλζεν. Μέσα ο Τσόρι, εκτός ο Κρμέντσιχ.

82' Μεγάλη ευκαιρία για την Πλζεν. Ο Καγιάμπα βρέθηκε σε θέση βολής, το σουτ του όμως πέρασε δίπλα από την εστία της Λίμπερετς.

87' Αλλαγή για την Πλζεν. Ο Μίχαλικ στη θέση του Τσέρμακ.

Τέλος στο ματς. Η Πλζεν πήρε μία πολύ σημαντική και δύσκολη νίκη λίγες ημέρες πριν την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Σλόβαν Λίμπερετς: Νγκουέν, Κατσαράμπα, Μίκουλα, Καραφιάτ, Χιμπς, Μπρέιτε, Όσκαρ (73' Νεζίτσκι), Μάρα, Ποτότσνι, Πέσεκ (55' Κόζελνικ), Πάζλερ (59' Μούσα).

Βικτόρια Πλζεν: Κρούσκα, Ρέζνικ (10' Χάβελ), Πέρνιτσα, Μπράμπετς, Χλούσεκ, Χροσόβσκι, Κάλβακ, Τσέρμακ, Καγιάμπα, Κόπιτς, Κρμέντσιχ (81' Τσόρι).