Η Ατλέτικο «έριξε» επτά γκολ στην Ρεάλ! (vid)

Σάββατο, 27 Ιουλίου 2019 - 09:55

Επτά γκολ «έριξε» η Ατλέτικο Μαδρίτης στην Ρεάλ! Ναι, επτά τέρματα!

Οι «ροχιμπλάνκος» συνέτριψαν την «Βασίλισσα» με 7-3, για το International Champions Cup, έχοντας προηγηθεί στο ημίχρονο με 5-0!

Πραγματικά, απίστευτα πράγματα στο «MetLife Stadium», με τον Ντιέγκο Κόστα να κάνει χατ τρικ από το ημίχρονο! Και τους Ζοάο Φέλιξ και Κορέα να διαμορφώνουν αυτό το ευρύ 5-0.

Στην επανάληψη, ο δείκτης του σκορ έφτασε στο 6-0 με το τέταρτο προσωπικό τέρμα του Ντιέγκο Κόστα! Με την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν να βγάζει... αντίδραση σε εκείνο το σημείο και να μειώνει με τον Νάτσο.

Το 7-1 έγινε από τον Πέρεθ, με την «Βασίλισσα» να... μαζεύει το σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο, με γκολ των Μπενζεμά και Καρέρα...

Η UEFA... αναρωτιέται για τον Μανωλά (pic)

Η ομοσπονδία, με ανάρτησή της στα social media, διερωτάται αν ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός και ο Κουλιμπαλί θα είναι το καλύτερο αμυντικό δίδυμο της χρονιάς...