«Δεν είμαστε έτοιμοι να παλεύουμε για 90 λεπτά»

Σάββατο, 4 Ιανουαρίου 2020 - 00:32

Με 2-0 νίκησε η Άρσεναλ την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να σκοράρει το δεύτερο γκολ.

Μάλιστα, ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός της αντιπάλου του Ολυμπιακού, στο Europa League, δήλωσε: «Πρέπει να κάνουμε ένα... restart. Έχουμε πολλά περιθώρια βελτίωσης! Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί, αλλά κάθε ματς από εδώ και πέρα είναι καλύτερο. Έχει επιστρέψει η χαρά στο παιχνίδι μας...

Μακάρι το νέο έτος να φέρει καλύτερα πράγματα. Ξέρουμε ότι δεν είμαστε έτοιμοι να παλεύουμε για 90 λεπτά και να έχουμε διάρκεια. Πάλι στο δεύτερο ημίχρονο δυσκολευθήκαμε. Όμως τώρα, κάθε παίκτης, έτσι όπως παίζουμε, δείχνουμε ότι το διασκεδάζουμε περισσότερο και πρέπει να προσπαθούμε περισσότερο».