Ασταμάτητη η Μπάγερν, μαζί και η Μπαρτσελόνα

Κυριακή, 9 Αυγούστου 2020 - 00:00

Στη Μπάγερν Μονάχου και τη Μπαρτσελόνα πήγαν τα δύο τελευταία εισιτήρια για το Final 8 του Champions League. Ας δούμε τι έγινε στα δύο παιχνίδια...

Στο Μόναχο, στη ρεβάνς της νίκης της με 3-0 στο Λονδίνο, η Μπάγερν έκανε άλλη μία επίδειξη δύναμης, διαλύοντας με 4-1 την Τσέλσι. Κοινώς, προκρίθηκε με περίπατο κόντρα στην αγγλική ομάδα. Ο Λεβαντόφσκι στο 10’ με πέναλτι και στο 84’, ο Πέρισιτς στο 24’ και ο Τολισό στο 76’ σημείωσαν τα γερμανικά τέρματα. Η Τσέλσι είχε μειώσει στο 44’ με τον Έιμπραχαμ.

Την ίδια ώρα, στη Βαρκελώνη, η Μπαρτσελόνα, μετά το 1-1 στο «San Paolo», νίκησε 3-1 τη Νάπολι, χωρίς να εντυπωσιάσει. Ο Λενγκλέ στο 10’, ο Μέσι στο 23’ και ο Σουάρες με πέναλτι στο 45’, σημείωσαν τα γκολ της Μπαρτσελόνα που είχε ακυρωθέν γκολ με τον Μέσι στο 30’. Η Νάπολι, με βασικό τον Μανωλά σε όλο το παιχνίδι, είχε δοκάρι με τον Μέρτενς στο 2’ και μείωσε με πέναλτι του Ινσίνιε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.