Σαρωτική στο πρώτο ημίχρονο η Μπάγερν!

Παρασκευή, 14 Αυγούστου 2020 - 22:39

Προηγήθηκε νωρίς και παρότι ισοφαρίστηκε(με αυτογκόλ)η Μπάγερν Μονάχου, έβαλε άλλα τρία γκολ στην Μπαρτσελόνα, στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης.

Ξεκάθαρο το ποιος ήταν το αφεντικός τον αγνωστικό χώρο. Ξεκάθαρο ότι η εφετινή Μπάγερν είναι ασταμάτητη επιθετικά. Να θυμίσουμε, για ακόμη μια φορά, ότι μόνο ο Ολυμπιακός κατάφερε να την κρατήσει στα 2 τέρματα και μέχρι το 70 ‘ στο Μόναχο δεν είχε δεχθεί ούτε ένα γκολ. Μόνο ο Θρύλος...

Στο 4’ ο Μίλερ άνοιξε το σκορ, στο 7’ ο Αλάμπα με αυτογκόλ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, στο 22’ ο Πέρισιτς έκανε το 2-1 και στο 27’ ο… Σεφ Γκνάμπρι το 3-1. Το σκορ του ημίχρονου διαμόρφωσε ο Μίλερ στο 31’.
Σε καμία περίπτωση η Μπαρτσελόνα δεν ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος του αγώνα. Σε καμία περίπτωση δεν θυμίζει… ομάδα .

Υπάρχει περίπτωση α επανέλθει η ομάδα του Μέσι; Δύσκολο! Θα το δούμε στο δεύτερο ημίχρονο…