Ημίχρονο στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ: Φοβερό το πρώτο μέρος 2-2!

Παρασκευή, 21 Αυγούστου 2020 - 22:46

Ο μεγάλος τελικός του Γιουρόπα Λιγκ διεξάγεται απόψε, μεταξύ Σεβίλλης και Ίντερ. Ισπανοί και Ιταλοί συγκρούονται με φόντο το μεγάλο τρόπαιο του θεσμού.

Στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης η Ίντερ πήρε προβάδισμα επί της Σεβίλλης! Ο Λουκάκου αφού πέρασε τον Ντιέγκο Κάρλος, ανατράπηκε, κέρδισε το πέναλντι και από τη βούλα ο Βέλγος έκανε το 1-0.

Απτόητη από το γρήγορο γκολ-πέναλτι του Λουκάκου, η Σεβίλλη απάντησε σχεδόν αμέσως με όμορφη κεφαλιά-ψαράκι του Ντε Γιονγκ στο 12’!

Στο 33’, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπανέγα, ο Ντε Γιόνγκ, ξανά, με υπέροχη ψιλοκρεμαστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χαντάνοβιτς.

Άμεση απάντηση από την Ίντερ, τρία λεπτά αργότερα, όπου με εκτέλεση φάουλ του Μπρόζοβιτς, ο Γοδίν ισοφάρισε για λογαριασμό των Ιταλών!

Αναμένεται εξίσου συναρπαστικό το δεύτερο μέρος…