Μπάγερν-Ντόρτμουντ: Ανατροπή με καυτό «Λέβα» (video)

Σάββατο, 6 Μαρτίου 2021 - 22:34

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε της Ντόρτμουντ με 4-2, πετυχαίνοντας ακόμα μία νίκη κόντρα στους Βεστφαλούς οι οποίοι βρέθηκαν να προηγούνται με 0-2 μόλις στο 9' χάρη στα δύο τέρματα που πέτυχε ο Χάαλαντ. Στη συνέχεια ο Λεβαντόφσκι ισοφάρισε με δύο δικά του γκολ πριν από το ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο αγώνας άνηκε αποκλειστικά στους Βαυαρούς οι οποίοι έκαναν πολλές ευκαιρίες. Στο 88' ο Γκορέτζκα θα κάνει το 3-2, πριν έρθει και πάλι ο Πολωνός για να πετύχει χατ τρικ και να γράψει το τελικό 4-2 στο 90'.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Σούλε, Μπόατενγκ (70' Μαρτίνεθ), Αλάμπα, Ντέιβις, Κίμιχ, Γκορέτσκα, Σανέ (90' Ερναντέζ), Μίλερ (90' Τσούπο-Μότινγκ), Κομάν (66' Γκνάμπρι), Λεβαντόβσκι

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Χιτς, Μενιέ, Χούμελς, Ζαγκαντού (70' Μορέι), Σουλτς, Τζαν, Ντιλέινι (70' Μπέλινχαμ), Ρόις (76' Ρενιέ), Νταχούντ, Αζάρ (60' Μπραντ), Χάαλαντ (60' Τίγκες)