ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Νίκες για Λίβερπουλ και Μπάρτσα, αλλά με δυσάρεστα (videos)

Τρίτη, 16 Μαρτίου 2021 - 00:39

Νικηφόρα συνέχισαν στα πρωταθλήματα τους Μπαρτσελόνα και Λίβερπουλ, οι οποίες επικράτησαν των Ουέσκα και Γουλβς αντίστοιχα.

Οι Καταλανοί επικράτησαν άνετα με 4-1 και έδειξαν ότι βρίσκονται ακόμα στο κυνήγι του τίτλου. Από την άλλη η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πέρασε από την έδρα της Γουλβς με 0-1 χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Ζότα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο Μολινό, ο αγώνας ολοκληρώθηκε στο 108', αφού ο Ρούι Πατρίτσιο τραυματίστηκε σοβαρά στο κεφάλι, μετά από τη σύγκρουση που είχε με τον Κόουντι και αποχώρησε. Στο Καμπ Νόου η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς με τον Μέσι στο 13', ενώ στο 35' ο Γκριεζμάν πέτυχε ένα φανταστικό τέρμα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ράφα Μιρ με πέναλτι κατάφερε να μειώσει. Στην επανάληψη ο Μινγκουέθα έκανε το 3-1, πριν σκοράρει και πάλι ο Μέσι στο 90' διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.