Νίκησε η Πόρτο, αλλά προκρίθηκε η Τσέλσι (video)

Τετάρτη, 14 Απριλίου 2021 - 00:19

Στον πρώτο αγώνα του ζευγαριού των προημιτελικών η Τσέλσι είχε καταφέρει να νικήσει την Πόρτο με 2-0. Παίρνοντας έτσι οι Άγγλοι ένα μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση. Κάτι το οποίο κατάφεραν, αλλά στο δεύτερο ματς γνώρισαν την ήττα από την Πόρτο.

Κάπου εδώ όμως τελειώνει το ταξίδι των «Δράκων» οι οποίοι στη φάση των «16» είχαν αποκλείσει τη Γιουβέντους, όμως τώρα η Τσέλσι φάνηκε πιο δυνατή.

Το γκολ που έκρινε το ματς, σημείωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ταρέμι, δίνοντας τη νίκη στην Πόρτο με 1-0 απέναντι στην Τσέλσι.

Τσέλσι (Τούχελ): Μεντί, Αθπιλικουέτα, Ρούντιγκερ, Τιάγκο Σίλβα – Τζέιμς, Καντέ, Ζορζίνιο, Τσίλγουελ, Μάουντ (86' Ζίγιεχ), Πούλισικ, Χάβερτς (90' Ζιρού).

Πόρτο (Κονσεϊσάο): Μαρτσεσίν, Μαναφά (75' Νανού), Μπεμπά, Πέπε, Ζαϊντού, Κορόνα (75' Ντίας), Σ. Ολιβέιρα (84' Βιεϊρά), Ουρίμπε, Οτάβιο, Μαρεγκά (75' Εβανίλσον), Γκρούγιτς (63' Ταρέμι).