Λίβερπουλ για 4άδα με 4άρα! (Video)

Παρασκευή, 14 Μαΐου 2021 - 00:44

Υποψηφιότητα για την τετράδα έβαλε η Λίβερπουλ μετά από τη νίκη που πήρε στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και μάλιστα με εμφατικό τρόπο!

Η Λίβερπουλ έπαιξε στο Μάντσεστερ την εξ αναβολής αγωνιστική και νίκησε με 4-2!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 10ο λεπτό με τον Μπρούνο Φερνάντες. Η Λίβερπουλ όμως στο 34' ισοφάρισε με τον Ζότα και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Φιρμίνο έκανε την ανατροπή. Στο δεύτερο μέρος με το που ξεκίνησε η Λίβερπουλ έκανε το 1-3 με τον Φιρμίνο και πάλι και συγκεκριμένα στο 47'!

Η Μάντσεστερ μείωσε σε 2-3 στο 68' με τον Ράσφορντ και το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο Σαλάχ στο 90'.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Χέντερσον, Γουαν Μπισάκα, Μπαγί, Λίντελεφ, Σο, Μακτόμινεϊ, Φρεντ (63' Γκρίνγουντ), Ράσφορντ, Φερνάντες, Πογκμπά, Καβάνι.

Λίβερπουλ: Άλισον, Αλεξάντερ Άρνολντ, Φίλιπς, Γουίλιαμς, Ρόμπερτσον, Τιάγκο, Φαμπίνιο, Βαϊνάλντουμ (74' Τζόουνς), Σαλάχ, Φιρμίνο, Ζότα (74' Μανέ).