«Κουτούλησε» στη Σουηδία η Ισπανία (video)

Τρίτη, 15 Ιουνίου 2021 - 00:16

Τα άνω κάτω ήρθαν στον 5ο όμιλο του Euro από την 1η αγωνιστική κιόλας!

Εκεί όπου η Σλοβακία την οποία δεν περίμενε κανείς κατάφερε και πήρε τη νίκη από την Πολωνία και τώρα είναι στην κορυφή του ομίλου. Από τη στιγμή που η Ισπανία «γκέλαρε» απέναντι στη Σουηδία, αφού έμεινε στο 0-0.

Η Ισπανία είχε τις ευκαιρίες σε όλο τον αγώνα, ιδιαίτερα στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, αλλά ο Όλσεν έκανε εκπληκτικό παιχνίδι και κράτησε τ μηδέν στην εστία του.

Βέβαια και οι Σουηδοί είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, με μεγαλύτερη αυτή του Ισάκ στο πρώτο ημίχρονο, όταν έκανε το πλασέ από πλάγια θέση και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι!

Ισπανία (Λουίς Ενρίκε): Σιμόν, Πάου Τόρες, Λαπόρτ, Γιορέντε, Ζόρντι Αλμπα, Κόκε (87' Φαμπιάν Ρουίθ), Ρόδρι (65' Σαράμπια), Πέδρι, Ντάνι Ολμο (74' Ογιαρθάμπαλ), Φεράν Τόρες (74' Ζεράρδ Μορένο), Μοράτα (65' Τιάγκο).

Σουηδία (Γιον Αντερσον): Ολσεν, Ντάνιελσον, Λίντελοφ, Λούστιγκ (75' Κραφτ), Αουγκούστινσον, Ολσον (84' Καγιούστε), Εκνταλ, Λάρσον, Φόρσμπεργκ (84' Μπένγκστον), Ισάκ (68' Κλάεσον), Μπεργκ (68' Κουάισον).