Απίστευτο ματς, προκρίθηκε η Ισπανία! (Video)

Δευτέρα, 28 Ιουνίου 2021 - 21:49

Τρομερό παιχνίδι έγινε στην Κοπεγχάγη, όπου η Ισπανία αντιμετώπισε την Κροατία. Στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πέδρι έγινε ο αρνητικός πρωταγωνιστής με το αυτογκόλ που έβαλε και έγινε το 1-0 στο ματς.

Ο Σαράμπια όμως ισοφάρισε σε 1-1 στο 38' και αυτό ήταν το σκορ στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος έγινε... χαμός!

Η Ισπανία κατάφερε να προηγηθεί με τον Αθπιλικουέτα στο 57' κάνοντας το 1-2, ενώ το 1-3 έγινε από τον Τόρες στο 77'. Οι Κροάτες όμως δεν το έβαλαν κάτω και επέστρεψαν στο ματς!

Στο 85' ο Όρσιτς σημείωσε το 2-3 και ο Πάσαλιτς ισοφάρισε στο 90+2' σε 3-3, στέλνοντας τον αγώνα στην παράταση!

Εκεί όπου η Ισπανία εκμεταλλεύτηκε και την κούραση της Κροατίας και στο 100' ο Μοράτα σημείωσε το 3-4 και ο Οριθάμπαλ τρία λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό 3-5!

Κροατία (Ζλάτκο Ντάλιτς): Λιβάκοβιτς, Γιουράνοβιτς (74' Μπρέκαλο), Βίντα, Τσάλετα-Τσαρ, Γκβάρντιολ, Μόντριτς (114' Ιβάνουσετς), Κόβατσιτς (79' Μπούντιμιρ), Μπρόζοβιτς, Ρέμπιτς (67' Όρσιτς), Βλάσιτς (79' Πάσαλιτς), Πέτκοβιτς.

Ισπανία (Λουίς Ενρίκε): Ουνάι Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Έρικ Γκαρθία (71' Πάου Τόρες), Λαπόρτ, Γκαγιά (77' Άλμπα), Μπουσκέτς (101' Ρόδρι), Πέδρο, Κόκε (77' Ρουίθ), Φεράν Τόρες, Σαράμπια (71' Όλμο), Μοράτα.