Μπροστά η κυρίαρχη Σίτι (videos)

Τρίτη, 19 Οκτωβρίου 2021 - 20:42

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο έχει κάνει η Μάντσεστερ Σίτι, πολιορκώντας τους Βέλγους, ενώ έχει πάρει και προβάδισμα δύο τερμάτων.

Η κατοχή και το καταπληκτικό ποδόσφαιρο απέδωσαν καρπούς στο 30ό λεπτό, όταν ο Φόντεν βρήκε με μια καταπληκτική μπαλιά τον Κανσέλο. Ο Πορτογάλος μπακ, κινήθηκε ως φορ στην πλάτη της άμυνας, κατέβασε την μπάλα ιδανικά και τελείωσε πολύ όμορφα την φάση, νικώντας τον Μινιολέ.

Η Σίτι συνέχισε να πιέζει ασφυκτικά τη Μπριζ και να της δημιουργεί μεγάλα προβλήματα, και στο 43ο λεπτό ο Μαχρέζ τσίμπησε την μπάλα στην περιοχή και ανατρέπεται από τον Ενσοκί, κερδίζοντας το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος. Ο Μινιολέ έπεσε στην αντίθετη γωνία από αυτή που έστειλε τη μπάλα ο Μαχρέζ και έτσι γράφτηκε το 0-2 στο 44ο λεπτό.