Ατλέτικο - Λίβερπουλ στο 2-2! Στο ημίχρονο! (video)

Τρίτη, 19 Οκτωβρίου 2021 - 23:08

Ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο έλαβε χώρα στη Μαδρίτη μεταξύ Ατλέτικο και Λίβερπουλ, οι οποίες τελείωσαν το ημίχρονο ισόπαλες με 2-2.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Μοχάμεντ Σαλάχ μετά από μία τρομερή ενέργεια, ξεπερνώντας τρεις αντιπάλους έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα καταπληκτικό τελείωμα.

Η Λίβερπουλ διπλασίασε τα τέρματα της στο 13ο λεπτό με τον Ναμπί Κεϊτά να εξαπολύει ένα φανταστικό σουτ μετά από λανθασμένο διώξιμο της ισπανικής άμυνας.

Η Ατλέτικο αντέδρασε σκοράροντας με τον Γκριεζμάν στο 20ο λεπτό, ο οποίος έβαλε το πόδι του στο μακρινό σουτ του Κόκε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

14 λεπτά αργότερα, ο Γάλλος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα του και της ομάδας του, μετά από μια τρομερή πάσα του Ζοάο Φέλιξ σκοράροντας με ένα δύσκολο τελείωμα και ισοφαρίζοντας σε 2-2.