O ιστορικός θρίαμβος της Λίβερπουλ μέσα στο «Old Trafford» (video)

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 - 21:18

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε η Λίβερπουλ, σημειώνοντας μια φανταστική νίκη κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 0-5. Οι «κόκκινοι» μπήκαν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ με τον Ναμπί Κεϊτά.

Ο ρυθμός διατηρήθηκε ψηλά και στη συνέχεια, με τη Λίβερπουλ να είναι επιβλητική και να διπλασιάζει τα τέρματα της στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, με ένα γκολ του Ντιόγκο Ζότα.

Η ανωτερότητα της Λίβερπουλ συνεχίστηκε και ήρθε ο Μοχάμεντ Σαλάχ για να διευρύνει και άλλο το σκορ, πετυχαίνοντας το 0-3 στο 38ο λεπτό. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σαλάχ έδωσε ακόμη μεγαλύτερο προβάδισμα στην Λίβερπουλ, πετυχαίνοντας το 0-4.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε τίποτα όσον αφορά την εικόνα των δύο ομάδων και η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, πέτυχε το 0-5 στο 50ο λεπτό δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Λίβερπουλ. Το τέρμα πέτυχε και πάλι ο Σαλάχ, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ.